⛰️ Ziąb i mróz? Pora na wypad w góry! ⛰️ Podobno nie ma lepszego miejsca na poczucie zimowego klimatu, niż górskie szlaki. Ośnieżone szczyty, szczypiący mróz, i ta bezkresna przestrzeń. Góry zimą potrafią zachwycić! Nie ma więc na co czekać - wybierz kierunek, dokładnie zaplanuj wypad i ciesz się górską zimą! Pamiętaj, że zima to nie pora na spontaniczne i nieprzemyślane górskie wypady. Każdy wyjazd trzeba odpowiednio zaplanować i liczyć się z utrudnieniami, którymi nie musisz martwić się w miesiącach letnich! 🗸 Jeśli to Twój pierwszy zimowy wypad w góry, wybierz na początek łatwe i niedługie szlaki. 🗸 Dobrze się ubierz! Najlepiej na cebulkę - zaopatrz się w dobre, nieprzemakalne, ciepłe buty, grube skarpetki, termoaktywną bieliznę. Niezbędne będą czapka, rękawice, porządna bluza lub polar, oraz spodnie, które nie przepuszczą chłodu i wilgoci. Warto pamiętać także o ochraniaczach na buty, tzw. stuptutach, oraz okularach przeciwsłonecznych. Wędrówka zabierze kilka godzin, podczas których wystawisz się na działanie mrozu, bez możliwości schronienia się w cieple. 🗸 Pamiętaj o ciepłych napojach i przekąskach - najlepiej wysokoenergetycznych - zastrzyk energii na szlaku się przyda. 🗸 Nie zapomnij, że szybko się ściemnia! - planuj wyprawy tak, aby zdążyć zejść z gór przed zmrokiem. Dodatkowo w okresie zimowym busy dowożące turystów kursują tylko do zmroku - a więc maksymalnie do około 16:00! 🗸 Bądź ostrożny! Góry to żywioł, tym większy, im gorsze są warunki na szlaku. Podchodź do zimowych spacerów z dużym rozsądkiem. Gdy już dobrze zaplanujesz swój wyjazd, ciesz się niezapomnianymi zimowymi panoramami! :) 🏔️🏔️🏔️ W minionym tygodniu najchętniej kupowaliście:  |