ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zmieszam z węglem twoją krew. Zrozumieć ukraiński wschód

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Ołeksandr Myched
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Czarne
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
464
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (33,90 zł najniższa cena z 30 dni)

45,90 zł (-23%)
35,34 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(33,90 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Zmieszam z węglem twoją krew nie jest opowieścią o wojnie. Ołeksandr Myched opisuje badania, które prowadził na wschodzie Ukrainy przed rosyjską inwazją. Interesowała go mitologia miast, najważniejsze postacie, stereotypy. Pokazuje, że ten region to znacznie więcej niż Donieckie Zagłębie Węglowe to dumni mieszkańcy, zróżnicowani pod względem etnicznym i kulturowym, którzy czują się mocno związani z Ukrainą i nie zamykają się na Zachód.

Myched wraca do miast, które poznał podczas projektów animujących lokalną społeczność Bachmutu, Pokrowska, Konstantynówki, Siewierodoniecka, Dobropola, Lisiczańska kojarzonych dzisiaj głównie z miejscami bitew. Rozmawia ze zwykłymi mieszkańcami, z górnikami, ale też artystami i intelektualistami, którzy opowiadają o dzieciństwie, dorosłości i społeczeństwie w regionie niezbyt dobrze znanym nawet w samej Ukrainie.

Napisana w 2020 roku książka stanowi imponujący wielogłos o przeszłości i teraźniejszości ukraińskiego wschodu. Dziś czytamy ją jako opowieść o straconej historii, ludziach i miastach, ale także zapis nieskończonej miłości do swojego kraju.

Wybrane bestsellery

Wydawnictwo Czarne - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności