ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Praca zbiorowa
Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce Praca zbiorowa - okładka książki

Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce Praca zbiorowa - okładka książki

Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce Praca zbiorowa - okładka audiobooka MP3

Zielona Polska. Ekoprzewodnik po Polsce Praca zbiorowa - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Carta Blanca
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
240
Druk:
oprawa miękka
Przewodnik Zielona Polska prowadzi przez miejsca, do których nie dociera wielkomiejski zgiełk i chaos. Malownicze doliny rzeczne, dzikie lasy, rozległe bagna to wymarzone przestrzenie na wakacje dla wszystkich spragnionych odpoczynku, harmonii i bliskiego kontaktu z naturą.
Przewodnik prezentuje 27 regionów, które są szczególnie warte odwiedzenia. Podążając jego szlakami, można zobaczyć zaskakujące dwumetrowe paprocie i najwyższe klify w Wolińskim Parku Narodowym,dotknąć mięsożernych rosiczek i powąchać kwitnące storczyki na Polesiu,usłyszeć wielotysięczne stada gęsi i żurawi w ujściu Warty i wspiąć się na suwalską Fudżijamę.
Opis każdego regionu zawiera mapkę, wiadomości fizycznogeograficzne, mnóstwo praktycznych informacji m.in. na temat noclegów,a także przepisy w zakresie ochrony przyrody obowiązujące na danym obszarze.
Tym, co wyróżnia Zieloną Polskę spośród innych publikacji, jest inspirujące podejście autorów do ochrony przyrody. Książka prezentuje podstawy ekologicznego savoir-vivreu uczy, jak obcować z przyrodą, nie szkodząc jej. Radzi, jak zorganizować biwaki leśną toaletę, rozpalić bezpiecznie ognisko i podróżować z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.
Przewodnik propozycja dla przyjaciół przyrody pragnących słyszeć szum potoku i śpiew ptaków, a nie chrzęst puszki pod butem.

Zamknij

Wybierz metodę płatności