ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Użański Park Narodowy, Bieszczady Wschodnie. Mapa Compass / 1:50 000

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Użański Park Narodowy, Bieszczady Wschodnie. Mapa Compass / 1:50 000  - okładka książki

Użański Park Narodowy, Bieszczady Wschodnie. Mapa Compass / 1:50 000  - okładka książki

Użański Park Narodowy, Bieszczady Wschodnie. Mapa Compass / 1:50 000  - okładka audiobooka MP3

Użański Park Narodowy, Bieszczady Wschodnie. Mapa Compass / 1:50 000  - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Compass
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Druk:
oprawa miękka
Obszar mapy obejmuje w większości Bieszczady Ukraińskie w obrębie Użańskiego Parku Narodowego. Na zachodzie sięga aż po Krzemieniec 1221m n.p.m., na północy po Sokoliki Górskie w dolinie Sanu, na wschód aż po pasmo Pikuja i Ostrej Hory, zaś na południe po Jaworniki, kompleks wyciągów i Luciańską Holicę.
Po długich latach pojawiła się możliwość wydania mapy bardzo interesującego obszaru ukraińskich Bieszczadów Wschodnich - obszaru pogranicza Polski, Słowacji i Ukrainy. Mapa obejmuje tereny przygraniczne - okolice Przełęczy użockiej, gdzie jeszcze kilka lat temu dostęp był mocno ograniczony. Dzięki zmianom prawa dotyczącego strefy przygranicznej jest już możliwy wstęp po zgłoszeniu na posterunku straży granicznej. Na nowej mapie oprócz podstawowych zmian naniesiono również wiele innych cennych dla turysty informacji takich jak: ruiny cmentarzy z I Wojny Światowej, bunkry jak również zabytki kultury materialnej i sakralnej drewniane cerkwie.
Na mapie jest szczegółowo opisane 6 najciekawszych tras jednodniowych z opisem odległości i czasu przejścia. Autorzy proponują noclegi i podają numery służb ratownictwa górskiego Zakarpacia w przypadku wypadku.
Mapa zawiera nazewnictwo i opisy w trzech językach: polskim, czeskim, ukraińskim.
Przy realizacji mapy pomagali koledzy z ukraińskiej fundacji Karpackie Ścieżki, z Nadsiańskiego Parku Krajobrazowego i UPN wraz z ratownikami HRPZ grupy zakarpackiej.
Mapa w skali 1: 50 000, z siatką WGS-84, posiada plastikowy pokrowiec i kartkę z numerami telefonami służb ratownictwa górskiego.

Zamknij

Wybierz metodę płatności