ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik Express Map

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Marta Spingardi
Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik Express Map Marta Spingardi - okładka książki

Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik Express Map Marta Spingardi - okładka książki

Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik Express Map Marta Spingardi - okładka audiobooka MP3

Kraków dla młodych podróżników. Przewodnik Express Map Marta Spingardi - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Expressmap
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
48
Druk:
oprawa miękka
Oto kolorowy i zwariowany przewodnik po dawnej stolicy Polski, do dziś uważanej za jedno
z najpiękniejszych miast Europy.
 
Opowiemy wam o ważnych miejscach całkiem niepoważnie o wzgórzu wawelskim zamieszkanym przez smoka, o początkach uniwersytetu, o ołtarzu w szafie rzeźbionym przez Wita Stwosza, o pierwszej krakowskiej galerii handlowej w Sukiennicach czy żydowskiej dzielnicy nazwanej imieniem króla Kazimierza.
 
Poznacie niezwykłych krakowian: pierwsze kobiety na świecie, które skończyły studia, zwycięzcę międzynarodowych konkursów malarskich Jana Matejkę i rozmarzonego spacerowicza Stanisława Wyspiańskiego, a nawet właścicielkę imperium kosmetycznego Helenę Rubinstein.
 
To książka o Krakowie nie tylko dla młodego turysty, ale dla każdego ciekawego barwnych opowieści o historii Polski i kulturze Europy.
 
Urocze ilustracje Marianny Oklejak nadają tej podróży unikalny posmak. Pozwalają też łatwo zapamiętać obiekty i ich groteskowo nieraz wyróżnione najistotniejsze elementy.
 
Lekkie pióro autorki i jej doskonała znajomość opisywanych miast z łatwością przenoszą czytelnika na latający dywan, w podróż w czasie i przestrzeni.
 
Europa jest dla dzisiejszych dzieci i młodzieży na wyciągnięcie ręki. Coraz lepsza znajomość języków ułatwia podróżowanie oraz utrzymywanie kontaktów z rówieśnikami rozsianymi po całym kontynencie. Przystępne i solidne przewodniki pozwolą młodym Europejczykom swobodniej się po nim poruszać, poznając bliżej teren pod stopami.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności