ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Tomasz Owsiany
Wydawnictwo:
Muza SA
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (29,93 zł najniższa cena z 30 dni)

39,90 zł (-25%)
29,93 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(29,93 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Gujana Francuska - dawna kraina niewolnictwa i kolonii karnych. Dziś skrawek Francji i Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Mozaika sztucznie zestawionych ze sobą kultur, współistniejących pod francuskim płaszczem. Departament, z którego startują rakiety kosmiczne, a ponad połowa mieszkańców żyje w formalnym ubóstwie.

Jak zależność od Francji wpływa na codzienność Gujańczyków? Czy jest dopustem czy przywilejem? Z tymi pytaniami autor wyrusza na spotkanie mieszkańców wybrzeża i dalekiego interioru. Pokazuje Gujanę widzianą ich oczyma, tworząc brawurową opowieść o świecie, którego nie znamy. Pięknym i trudnym zarazem. Świecie, w którym kolonialna przeszłość i neokolonialna teraźniejszość pozostają źródłem napięć.

"Nie, nie muszę już tam jechać. Nie wydłubię agrafką ze stopy jaj pchły piaskowej. Nie popłynę mętną autostradą rzeki w nieznane. Nie muszę. Tomek Owsiany już to za mnie zrobił. Dzięki Bogu. Czytam jego łotrzykowską opowieść z pogranicza Surinamu i Gujany, podziwiam reporterską uważność i przekonanie, z jakim odnajduje w tej głuszy Francję. I myślę o końcu świata. I magdalence."

Dariusz Fedor, redaktor naczelny „Kontynentów”

"Ponad osiem tysięcy kilometrów od Polski i tyle samo powodów, by je pokonać, żeby poznać kawałek Unii Europejskiej w Ameryce Południowej. Ja je już znam. Kolej na was."

Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik

Wybrane bestsellery

Muza SA - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności