ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Jak to się robi po francusku

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Kate Betts
Wydawnictwo:
Czarno na białym
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
304
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (29,52 zł najniższa cena z 30 dni)

36,90 zł (-19%)
29,74 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(29,52 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

BESTSELLER NEW YORK TIMESA

Jedyny taki przewodnik po modzie, Paryżu i tym, co Francuzi lubią najbardziej

Wciągające wspomnienia Kate Betts o Francji paryskich klubach nocnych lat 80., polach lawendy w Prowansji, wielkich pokazach na dziedzińcu Cour Carrée w Luwrze magicznie przywołują ten moment w życiu, gdy młoda kobieta odkrywa, co jest jej przeznaczeniem.

Wciągające wspomnienia Kate Betts o Francji paryskich klubach nocnych lat 80., polach lawendy w Prowansji, wielkich pokazach mody na Cour Carrée w Luwrze magicznie przywołują ten moment w życiu, gdy młoda kobieta odkrywa, co jest jej przeznaczeniem.

Od najmłodszych lat Kate Betts pragnęła wyrwać się z rodzinnego domu. Marzyła o karierze zagranicznej korespondentki poważanej gazety. Dlatego, po skończeniu Uniwersytetu Princeton, z duszą na ramieniu wyjechała do Paryża, gdzie postanowiła opanować francuski slang, styl i savoir-vivre oraz znaleźć pracę, która dałaby powód do pozostania nad Sekwaną.

Kate była zdeterminowana. Relacje z wypraw w głąb la France profonde prawdziwej Francji przykuły uwagę Johna Fairchilda, arbitra stylu i wydawcy Womens Wear Daily biblii mody. Pozytywne oceny tekstów, zwłaszcza tych o katastrofie na Balu Surrealistów u Rothschildów czy zabawach do białego rana wnuczki generała Franco, to przedsmak tego, co miało niebawem nadejść.

W nagrodę za wysiłek Fairchild wprowadził Betts na paryskie salony. Była jedną z niewielu, z którymi przed premierą oglądał ekskluzywne projekty rodzące się w pracowniach bogów francuskiej mody. W towarzystwie przyprawiającego o zawrót głowy i hipnotyzującego Yves Saint Laurenta, złośliwego i nieznoszącego sprzeciwu Karla Lagerfelda oraz buntowników łamiących wszelkie zasady: Martina Margieli, Helmuta Langa i Johna Galliano, autorka Jak to się robi po francusku ukazuje kulisy niedostępnego dla każdego świata mody.

Moda i boksowanie się z życiem. Lekkość ducha i mądrość. Może wydawać się to karkołomnym zadaniem, ale Betts łączy te elementy. I wygrywa.

The New York Times

Niezwykła historia młodej dziennikarki, która próbuje w Paryżu przebić się w świecie mody. Jak to się robi po francusku jest przezabawne. Pomysł, jaki ma na siebie i swoje życie Kate Betts, jest osobisty, ale także uniwersalny.

Sophia Amoruso, autorka #Girlboss

Dzięki książce Kate Betts przywołałam własną podróż z małego miasteczka w Illinois do Nowego Jorku. Kate zgrabnie uchwyciła sposób na zawodowe spełnienie i odnalezienie życiowej drogi. Magiczne wspomnienia.

Cindy Crawford

Zabawna lektura! Pean nie tylko na cześć Miasta Świateł, lecz także pochwała przyjemności płynących z podążania za głosem serca.

Elizabeth Berg, autorka Dream Lover

Gdy po raz pierwszy spotkałam Kate, zachwycił mnie jej intelekt i olśnił styl stała się moją idolką. Po przeczytaniu tych wspomnień jest dla mnie jasne, że Paryż był katalizatorem, który uformował jej osobowość.

Stacy London, stylistka, dziennikarka, osobowość tv

Błyskotliwa baśń o dorastaniu.

Entertainment Weekly

Mieszanka piękna, uszczypliwości i precyzji. Jak to się robi po francusku jest hołdem złożonym miastu, językowi. Więcej to hołd złożony stylowi. U Betts jest wszystko: wdzięk, poczucie humoru, człowieczeństwo, mądrość.

Meghan Daum, autorka Unspeakable

Lekkie i orzeźwiające jak lody z legendarnej lodziarni Berthillon takie są wspomnienia Kate Betts. Książka przywołuje obrazy, dźwięki, zapachy i styl z Paryża lat 80.

USA Today

Pełna francuskiego slangu, wyśmienitego jedzenia i mody przyprawiającej o zawrót głowy.

BookPage.com

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności