ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Był sobie piłkarz... Niezwykłe historie zawodników nie tylko z pierwszych stron gazet

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Antoni Bugajski
Ocena:
5.0/6  Opinie: 1
Stron:
288
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook (18,40 zł najniższa cena z 30 dni)

23,00 zł (-20%)
18,40 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(18,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Każdy piłkarz to historia zasługująca na osobną interesującą książkę. Tutaj mamy czterdzieści wciągających, skondensowanych, a przez to jeszcze bardziej zdynamizowanych futbolowych opowieści. Jest jak w dobrym piłkarskim meczu - akcja goni akcję!

Dobór piłkarzy nie był oczywisty, tak jak nieoczywiste są ich kariery. Jest tu miejsce dla medalistów mistrzostw świata, mistrzów olimpijskich, ale także dla zawodników, którzy w najlepszym wypadku ledwie otarli się o kadrę narodową. Ich piłkarskie losy fascynująco łączyły się z ważnymi życiowymi decyzjami, nierzadko dramatycznymi i nieodwołalnymi. Opisywani zawodnicy reprezentują kluby rozsiane po całej Polsce i pochodzą z różnych epok - od czasów przedwojennych, aż do momentu, kiedy upadał mur berliński. Wszyscy mają wspólny mianownik - ich historie są warte poznania lub odkrycia w innym wymiarze. Autor z wieloma bohaterami rozmawiał osobiście, a gdy było to niemożliwe, próbował kontaktować się z ludźmi, którzy na ich temat mieli coś ważnego do powiedzenia, analizował ważne fakty z biografii i starał się je na nowo interpretować.

Autor Antoni Bugajski, urodzony w Limanowej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Dziennikarski wychowanek krakowskiego Tempa, od 1998 roku w Przeglądzie Sportowym i przez kilka lat szef działu piłka nożna. Współautor albumu Biało-Czerwone Mundiale (2006), nominowany razem z Pawłem Rusieckim do nagrody Grand Press (2006) za cykl artykułów pt. Lista Fryzjera.

Wybrane bestsellery

Ringier Axel Springer Polska - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności