ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Biblioteka Europy Środka (#20). Tbilisi. O Gruzji, ludziach i dziełach

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Lech Kończak
Biblioteka Europy Środka (#20). Tbilisi. O Gruzji, ludziach i dziełach Lech Kończak - okładka książki

Biblioteka Europy Środka (#20). Tbilisi. O Gruzji, ludziach i dziełach Lech Kończak - okładka książki

Biblioteka Europy Środka (#20). Tbilisi. O Gruzji, ludziach i dziełach Lech Kończak - okładka audiobooka MP3

Biblioteka Europy Środka (#20). Tbilisi. O Gruzji, ludziach i dziełach Lech Kończak - okładka audiobooks CD

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
312
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook

45,00 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Przewodnik po mieście i zarazem esej o gruzińskiej tożsamości, w którym symboliczna topografia stolicy opowiada o kraju, jego dziedzictwie i współczesności. 9 wybranych miejsc bądź budowli takich jak plac Tatarski, katedra Sioni, opera czy narodowy panteon na Mtacmindzie stanowi punkt wyjścia do przedstawienia najważniejszych momentów historycznych i ich znaczenia, twórców i dzieł kanonicznych dla gruzińskiej kultury.

Lech Kończak, jeden z najwybitniejszych w Polsce znawców Gruzji, snuje opowieść zarówno o Tbilisi i jego architekturze, jak i o całej Gruzji zwłaszcza o ostatnich dwóch wiekach, których dziedzictwo do dziś kształtuje zarówno kraj, jak i jego mieszkańców.

Tbilisi to miasto o janusowym obliczu zwrócone jednocześnie w stronę Azji i ku Europie. Kaukaska metropolia, gruzińska kolebka, przez wiele stuleci najliczniejsze miejskie skupisko Ormian. Słowem najważniejsze miasto na południe od łańcucha Kaukazu i między morzami Kaspijskim i Czarnym.

Gruzińskie dole i niedole odcisnęły się siłą rzeczy na Tbilisi. To miasto napięć i kontrastów. Matecznik Gruzji, a jednocześnie przestrzeń, gdzie narodowe świętości podlegają ciągłej rewizji. Szachownica, na której nieustannie toczy się gra, a tropienie kolejnych roszad prowadzi głębiej ku fascynującym procesom konfrontowania się, rozliczania, godzenia z samymi sobą i z przeszłością. Własną i cudzą

Dwudziesty tom serii "Biblioteka Europy Środka"

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności