ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Historia Wydawnictwa - 2009 rok

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej

2009: Jubileusz 10-lecia Wydawnictwa Bezdroża

2009 rok był dla Wydawnictwa Bezdroża szczególny ze względu obchody 10-lecia istnienia na rynku wydawniczym. W ofercie przewodników turystycznych znalazło się 89 tytułów, w tym nowa seria albumowa "Obrazy Świata" oraz pierwsze destynacje egzotyczne - Indie Północne, Nepal i Goa, Chiny Wschodnie, Pekin i Szanghaj, Peru i Boliwia oraz Tajlandia.

Wydawnictwo udostępniło bezpłatnie trasy górskie opisane w serii przewodników z górskiej półki do pobrania na GPS.

Na społecznościowym portalu web 2.0 e-przewodniki.pl podróżnicy-pasjonaci umieścili prawie 100 tysięcy obiektów, tras i zdjęć.

Rok 2009 obfitował w okolicznościowe imprezy - takie jak ogólnopolski geocaching - poszukiwanie skarbów z Bezdrożami, warsztaty GPS w Gorcach dla przyjaciół i czytelników oraz pasjonujący Rajd Bezdroża Trophy przez Europę Środkowo-Wschodnią i Bałkany i inne wydarzenia.

Również obecność Wydawnictwa na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie oraz na Targach Książki w Krakowie okazały się kolejnym sukcesem, a oprócz tradycyjnej obecności na festiwalu OSSOT w Szczyrku, Bezdroża pojawiły się po raz pierwszy także na Krakowskim Festiwalu Górskim. Dodatkowo Wydawnictwo uczestniczyło w wielu najważniejszych imprezach świata podróżniczego w Polsce, patronując najciekawszym wydarzeniom i wyprawom.

Wydawnictwo jako pierwsze w Polsce ogłosiło ekoturystyczny kod "Podróżuj odpowiedzialnie". 10 zasad odpowiedzialnego podróżowania z Bezdrożami jest publikowanych w przewodnikach turystycznych.

W 2009 r. Bezdroża zostały też wyróżnione kolejnym Złotym Laurem Konsumenta w kategorii "przewodniki" oraz zdobyły I Nagrodę Magellana w kategorii "najlepszy przewodnik tekstowy".

Jesienią w serii albumów Obrazy Świata ukazał się kolejny tytuł. Obok "Tybetu. Legendy i rzeczywistości" Marka Kalmusa pojawił się album "Indie. W poszukiwaniu sacrum" autorstwa Emilii i Rafała Kubik, będących też współautorami przewodnika po Indiach.

10 lat temu, wraz z nazwą powstało także credo Wydawnictwa, które do dziś wyznacza kierunki działania i filozofię firmy:

Bezdroża... Nazwa naszego wydawnictwa odnosi się do obszarów, które nas zachwycają i fascynują. Obszarów, o których chcemy opowiedzieć innym. Zaczęliśmy od przybliżenia terenów Azji Środkowej - Mongolii i okolic Bajkału, gdzie trakty, z trudem pretendujące do miana dróg, są rzadkością, zaś resztę terenu pokrywają BEZDROŻA (w sensie dosłownym). Ale bezdroża to nie tylko kategoria przestrzenna. Chcemy prowadzić czytelników także przez BEZDROŻA historii i kultury, omawiać mało znane zagadnienia przyrodnicze. Chcemy, by nasze książki, pisane przez pasjonatów, zarażały wędrówką w poszukiwaniu nowych, nieznanych miejsc i pomagały w odkrywaniu nowych szlaków. Liczymy też, że nasze wydawnictwa przyczyniają się do kształtowania godnych naśladowania postaw wśród naszych czytelników. Że uda nam się uwrażliwić ich na problemy ochrony środowiska, wzbudzić szacunek wobec poznawanych kultur, zwrócić uwagę na potrzebę tolerancji, empatii i otwarcia na nowe treści i idee napływające ze świata".


Bezdroża poszerzają krąg swoich podróży...



... i proponują albumy z serii Obrazy Świata.


« Powrót Historia Wydawnictwa Dalej »