ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Projekt Winter in Summer

2011-03-08 - 2011-03-31

Wydawnictwo Bezdroża objęło swoim patronatem Projekt "Winter in Summer". Zapraszamy do śledzenia losów projektu i jego wspierania!

WINTER IN SUMMER PROJECT 2010 -2012


 

Wspólne cele, ambitne plany oraz chęć podróży – właśnie te rzeczy połączyły naszą grupę.

W lipcu 2010 roku poznaliśmy się przez różne fora internetowe. Wszyscy dążyliśmy do: spełnienia swoich planów niecodziennych podróży, zaspokojenia głodu trekkingu oraz pokazania, że jeśli czegoś się bardzo pragnie to należy do tego dążyć.

Kilka wypadów w góry pozwoliło nam się poznać, pomysłów na wspólne wyprawy nam nie brakowało… i tak w ostatecznej wersji narodził się WiS Project – WINTER IN SUMMER PROJECT 2010 -2012.

Winter in Summer Project 2010 -2012

został rozłożony na trzy lata, każdy etap jest trudniejszy zarówno pod względem przygotowania jak i zorganizowania wyprawy.

WRZESIEŃ 2010 – ARKTYKA – SPITSBERGEN

CZERWIEC 2011 – KAUKAZ – ELBRUS – 5642m n.p.m

CZERWIEC 2012 – PAMIR

Dlaczego WiS?
Odpowiedź jest prosta: odwiedzamy latem miejsca gdzie jest zima. To właśnie główna cecha łącząca nasze wyprawy. Ponadto wybierając miejsca, które obejmuje nasz projekt chcemy pokazać, że nie tylko profesjonalni alpiniści mogą zdobywać wysokie szczyty. Tak naprawdę jest wiele miejsc dostępnych dla osób, które zaczynają swoją przygodę z wysokimi górami. Realizując poszczególne wyprawy pragniemy pokazać jak amator może stać się prawdziwym alpinistą.

WiS Project udaje nam się zrealizować dzięki FUNDACJI ANNY PASEK – tutaj szczególne podziękowania kierujemy do tej organizacji, a w szczególności do Adriana, który zadbał o nasze dwa szkolenia.

Co wyróżnia nas i nasz projekt?
Przystosowaliśmy swoje umiejętności do realizowanych celów. Zaczęliśmy od wyprawy na Spitsbergen, gdzie mogliśmy sprawdzić czy jesteśmy na tyle silni, aby sprostać i przetrwać w warunkach zimowych.
Kolejnym etapem jest wyprawa wysokogórska, do której przygotowania trwają już od powrotu i zakończenia pierwszej wyprawy.
Trzecia wyprawa pokaże, że do realizacji celów można dotrzeć trudną pracą, a zarazem wytrwałością i prawdziwymi chęciami.
Pomimo, że napotykamy na swojej drodze wiele trudności nie poddajemy się .
Wyróżnia nas to, że zarażamy aktywnością. Po wyprawie na Spitsbergen, wielu z naszych znajomych zaczęło interesować się trekkingiem, są przychylni naszemu projektowi i zarażają kolejnych. Ponadto jedna z uczestniczek tworzy jeden z portali podróżniczych gdzie użytkownicy również z dużym zainteresowaniem dopytują o detale naszych przedsięwzięć.

(W przypadku niestabilnej sytuacji politycznej lub innych nagłych wydarzeń uniemożliwiających bezpieczne przebywanie w regionie wyprawy, uprzedzamy o możliwości zmiany terminów lub miejsc docelowych)

Ponadto chcemy pokazać, że nawet obcy sobie ludzie, poznani przez Internet mogą stworzyć zgraną ekipę i wspólnie się realizować. Zawsze powtarzamy:
DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!


II etap projektu wspierają i sponsorują:
  


więcej ciekawostek »