CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA

Patronat nad przejściem Wielkiego Szlaku Himalajskiego! 2015-08-24 - 2016-01-31


Wydawnictwo Bezdroża objęło swoim patronatem przejście Wielkiego Szlaku Himalajskiego. To będzie naprawdę wielka rzecz! 1700 kilometrów w 5 miesięcy! Kibicujcie razem z nami uczestnikom: Asi Lipowczan i Bartoszowi Malinowskiemu. Postępy w ich wyprawie: najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i naszą aktualną lokalizację możecie śledzić na ich fanpage'u na facebooku: https://www.facebook.com/wielkiszlakhimalajski

Uczestnicy o wyprawie

W sierpniu 2015 roku ruszamy do Nepalu - celem wyprawy będzie piesze przejście Wielkiego Szlaku Himalajskiego. Podążać będziemy ze wschodu na zachód Nepalu trawersując 1700 km pasma Himalajów Nepalu. Poruszać będziemy się po tzw. High Route, czyli wysokogórskim wariancie Wielkiego Szlaku Himalajskiego.

Na naszej stronie http://wielkiszlakhimalajski.pl znajdziecie sporo informacji o szlaku, Himalajach i o naszej wyprawie - aktualne relacje, fotoreportaże, galerie fotografii, najnowsze wiadomości z przygotowań do wyjazdu oraz z pokonywania kolejnych etapów Szlaku. Zbudowaliśmy też dział o idei, historii i kodeksie dobrych praktyk Wielkiego Szlaku Himalajskiego. Staramy się, aby strona zawierała jak najwięcej informacji, dlatego stale będzie rozbudowywana o nowe działy.

W trakcie wyprawy, w zakładce zawierającej mapę z naszą aktualną lokalizacją będziecie mogli śledzić on-line postęp wyprawy, a raz na kilka dni przekażemy Wam relację z kolejnych etapów wędrówki.

Podstawowe informacje na temat wyprawy:

Kto: Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski (Malina). Dwuosobowy zespół działający samodzielnie, bez wsparcia tragarzy, przewodników i kucharzy.

Kiedy: Ruszamy w połowie sierpnia 2015 roku. Nasza wędrówka potrwa około 130 dni, powrót do Polski planujemy w pierwszych dniach stycznia 2016.

Gdzie i jak (mapka): Trasa przebiega przez Himalaje Nepalu. Wędrować będziemy ze wschodu na zachód. Trasa jaką planujemy przebyć mierzy około 1700 km.

Kolorem czerwonym zaznaczona jest wysokogórska trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego.

nof2YTV