ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Elektroniczny przewodnik po Tatrach

2012-03-21 - 2012-03-21
Przewodnik to małe urządzenie ze słuchawkami. W skład zestawu wchodzi też papierowa mapa z zaznaczonymi punktami przystanków. Podczas wyprawy lektor opowie, co akurat można zobaczyć na szlaku.

Pomysłodawcą audio przewodnika po górach jest zakopiańczyk Wojciech Janik. Na razie z przewodnikiem można iść do Doliny Kościeliskiej, Morskiego Oka oraz zorganizować wycieczkę kolejką z Kuźnic na Kasprowy Wierch oraz na Wielką Krokiew. - Chcemy bowiem zaoferować wycieczki nie tylko po Tatrach, ale także po Podtatrzu - wyjaśnia Wojciech Janik.

Dyrektor TPN, Paweł Skawiński jest zadowolony z nowej inicjatywy. - Do tej pory denerwowali mnie ludzie ze słuchawkami na szlaku, którzy słuchali anglosaskiego łomotu. Teraz będą mogli coś wynieść z wycieczki w Tatry - powiedział Skawiński.

Być może za kilka lat zostanie "odkryty" fakt, iż turyści mają smartfony i można na nie przygotować po prostu aplikację o podobnej funkcjonalności, która będzie korzystać z GPSa w telefonie, a jednocześnie będzie np. mapą i pozwoli turyście zarówno dotrzeć na obiad, jak i nie zgubić się na podstawowych szlakach.

(tur-info.pl)
więcej ciekawostek »