Jest to nie lada zagwozdka. Ale nic się nie martw, bo właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych przewodników – tych nowych, jak i starszych – które pomogą Ci wybrać kierunek wakacyjnych wojaży! 

Poniższe publikacje pełne są podróżniczych ciekawostek z Polski i ze Świata. Znajdziesz w nich:

🗺️⛰️ opisy tras wycieczek po górach: od Beskidów po Alpy

🏰🏛️ informacje o najważniejszych atrakcjach odwiedzanych miejsc: m.in. o Zamkach na Szlaku Orlich Gniazd

🏖️ wskazówki gdzie odpoczywa się najlepiej (nam osobiście chodzą po głowie wakacje w Chorwacji 😉)

I wiele więcej!

Co ważne, publikacje te dostępne są w 2 formatach. Do wyboru masz tradycyjny przewodnik drukowany lub ebook, który dotrze do Ciebie już w kilka chwil po dokonaniu zakupu. No i ebook nie zajmuje wiele miejsca w plecaku 📚📱

 

Sprawdź:

Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka

85 urokliwych miast i miasteczek, a w nich rynki pełne nostalgii, majestatyczne zamki, wystawne pałace, malownicze ruiny, wysokie wieże (czasem krzywe!), tajemnicze podziemia i wiele innych atrakcji, dzięki którym weekend w każdym z tych miast czy miasteczek będzie niezapomnianym przeżyciem. Można w nich poznawać historię, zwiedzać zabytki, podziwiać krajobrazy, zachwycać się folklorem i kosztować lokalnych smaków. A gdy starczy Ci jeszcze czasu, to w pobliżu każdego miasteczka czekają intrygujące okolice do spenetrowania!

 

 


Chorwacja. W kraju lawendy i wina. Wydanie 8

Wakacje w Chorwacji zaspokoją nie tylko potrzeby ciała. Również dla ducha kraj ten oferuje naprawdę wiele: zabytki z okresu rzymskiego i wczesnobizantyjskiego sąsiadują z arcydziełami renesansu i baroku, zaś odwiedzenie znanych sanktuariów stanowi alternatywę dla wędrówek po chorwackich parkach narodowych. Jeśli samodzielnie organizujesz swoje wakacje, to oprócz propozycji tras turystycznych znajdziesz w tym przewodniku wiele praktycznych informacji przydatnych przy planowaniu wyjazdu i zwiedzaniu regionu.

 

 


W Polskę na weekend. 70 pomysłów na niezapomniany wyjazd

Autorzy popularnego i nagradzanego bloga GdzieWyjechać.pl, a także kanału na YouTube Wędrowne Motyle zabiorą Cię w krótkie podróże do 70 ciekawych zakątków Polski — zarówno tych znanych, jak i tych mniej oczywistych. Każdy z nich mógłby być tematem osobnej opowieści, jednak autorzy postanowili skondensować wiedzę o tych miejscach w kilku rozdziałach tematycznych: od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy. Zamki, pałace, chaty kryte strzechą, postindustrialne przestrzenie i modernistyczne perełki. Od źródeł Wisły, przez niezwykłe stepy Ponidzia i baśniową Suwalszczyznę, po wolińskie klify. Oddajemy w Twoje ręce autorski przewodnik — leksykon inspirujących miejsc na intensywny weekend lub wymarzony krótki urlop w Polsce.

 


Majorka. Travelbook. Wydanie 4

Majorka to rajski zakątek Europy, położony na Morzu Śródziemnym. Bezbłędnie kojarzy się z rozgrzanymi słońcem plażami, olśniewającym turkusem wody, palmowymi promenadami i kultowymi klubami muzycznymi. Może jednak stać się dla Ciebie czymś więcej niż miejscem letniego wypoczynku – największa wyspa Balearów to także gratka dla miłośników sztuki, intrygujących zabytków i egzotycznej przyrody, a także porywających fiest i wyśmienitej regionalnej kuchni. Majorka uwiedzie Cię swoim śródziemnomorskim czarem!

 

 


Bieszczady pełne wrażeń. ActiveBook. Wydanie 1

Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Tak! Na pewno jednak warto zabrać ze sobą dobre buty, rower i kilka innych rzeczy, w tym ten przewodnik, które wydatnie pomogą nam w zwiedzaniu regionu i odkrywaniu jego atrakcji. Przekonaj się, że Bieszczady to nie "tylko" piękne połoniny i przepastne lasy, zaciszne zatoki Jeziora Solińskiego, drewniane cerkwie i opuszczone bojkowskie wsie. Znajdziesz tu zaskakujące ciekawostki krajoznawcze, lokalne galerie i muzea, weźmiesz udział w żywiołowych wydarzeniach artystycznych, a okrasą dla Twoich przeżyć będą regionalne kulinaria

 

 


Cortina d'Ampezzo. 36 tras hikingowych

Denis Perilli przyzwyczaił nas do książek o nietuzinkowym charakterze i treści. Proponowane w tym przewodniku trasy następują po sobie według logicznego porządku, który nie opiera się wyłącznie na trudności technicznej, zamysł bowiem jest zupełnie inny: potrzeba dogłębnego poznania danego miejsca, góry lub obszaru i doświadczenia ich wyjątkowości. Zaopatrzone w skrupulatne opisy, dostarczają szczegółowych informacji o tym, co zobaczymy, w myśl założenia, że wyprawa w góry powinna mieć charakter nieśpiesznej i świadomej podróży. Zatrzymanie się, aby dostrzec to, co nas otacza, posiadanie właściwych narzędzi pozwalających rozróżnić elementy natury składające się na krajobraz, jaki mamy przed oczami, takie właśnie są finalne cele tego przewodnika, aby wycieczka w góry stała się doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci.

 


Kreta. Travelbook. Wydanie 4

Kreta, nazywana królową greckich wysp, jest kolebką europejskiej cywilizacji. Według mitów to tu urodził się Zeus - najpotężniejszy z greckich bogów, a król Minos zamknął Minotaura w Labiryncie. Wyspa zniewala swoim urokiem i dla wielu jest idealnym miejscem letniego wypoczynku. Piaszczyste plaże i lazurowe morze, z którego wyrastają wysokie góry, kryjące jaskinie i wąwozy, a wszystko to skąpane w słońcu. Nie sposób oprzeć się też serdeczności Greków, ich znakomitej kuchni i wybornie smakującemu winu. Wakacje na Krecie to gwarancja udanego wypoczynku!

 

 


Lubuskie. Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Travelbook. Wydanie 1

Gęste, przepastne lasy i ponad pół tysiąca błękitnych jezior – takimi pejzażami kusi Lubuskie! Ten zakątek Polski to raj dla miłośników wypoczynku nad wodą oraz długich leśnych wędrówek. A to nie koniec atrakcji! Znajdziesz tu wiele uroczych miast i miasteczek, a także ponad 250 pałaców. Niektóre z nich są zadbane, niektóre zrujnowane, ale wszystkie świadczą o bogatej przeszłości tych stron. Są tu też rozmaite osobliwości jak Międzyrzecki Rejon Umocniony, “polska Hiroszima”, czyli Kostrzyn nad Odrą, a także wpisany na listę UNESCO Park Mużakowski. Region słynie z jeszcze jednej rzeczy – winiarstwa! Wino produkuje się tu od wieków, winnice porastają łagodne pagórki, a wrzesień upływa pod znakiem hucznej zabawy i degustacji trunków.

 

 


Bushcraft. Jak radzić sobie w dziczy bez współczesnych udogodnień

Ta książka jest kompletnym kompendium wiedzy, dzięki której poradzisz sobie w każdych warunkach. Dowiesz się, co zabrać ze sobą na wyprawę, a co będzie zbędnym balastem. Znajdziesz tu dokładne opisy narzędzi do cięcia, sprzętu zapewniającego schronienie, urządzeń rozpalających oraz pojemników i olinowania w kontekście warunków panujących w dziczy, a także mnóstwo wskazówek dotyczących posługiwania się mapą i kompasem, rozpalania ognisk czy zapewnienia sobie ochrony przed żywiołami. Dzięki temu praktycznemu przewodnikowi odkryjesz, jak hojna i piękna potrafi być dzika przyroda. Radzenie sobie bez zdobyczy cywilizacji wymaga nieco determinacji, jednak zdobycie tej wiedzy i umiejętności może w krytycznych sytuacjach okazać się bezcenne i ocalić życie.

 

 

A czy wiesz, że to zaledwie część publikacji, którą mamy w księgarni Bezdroża.pl? Odkryj kilkaset książek i ebooków, zainspiruj się na wakacyjne podróże!

TO JESZCZE NIE KONIEC! WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY!

Kliknij by poznać szczegóły 👇