Wiosną przyroda budzi się do życia. I my czujemy przypływ energii - już nie możemy doczekać się kolejnych wędrówek, a tych mamy w planie kilka. Tak się składa, że nie masz jeszcze pomysłu na wiosenne wojaże? Zobacz nasze zestawienie najnowszych przewodników, które ukazały się w księgarni Bezdroża.pl w ostatnich kilku tygodniach. Poznaj także podróżnicze NOWOŚCI, które warto przeczytać i wpadnij na Wielkanocny Kiermasz Książkowy. Długi świąteczny weekend to również idealna okazja właśnie na planowaniu wypraw. Może szlakiem najwspanialszych punktów widokowych w Polsce? Albo prosto na szczyty Nowej Korony Gór Polski? 

 

Sprawdź najnowsze wiosenne przewodniki:

 

Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe

 

Okładka Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe

(druk)

44,85 zł 69,00 zł(-35%)

(41.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Oto niezwykły przewodnik po miejscach ze wspaniałymi widokami na Polskę. W książce co prawda dominują spektakularne lokalizacje w Karpatach i Sudetach, ale Autorzy zabiorą Cię także do miast, wsi, na wybrzeże Bałtyku i w krainę mazurskich jezior. Z przewodnika dowiesz się, gdzie można wjechać na górę kolejką. Wejdziesz na wieże kościelne i ratuszowe, stalowe, drewniane i kamienne, na chłodnię kominową, dach biblioteki, wieżę ciśnień i najwyższą na świecie latarnię morską z cegły. Zajrzysz na mury twierdzy, do ruin klasztoru i zamków, na prasłowiański kopiec, zaporę wodną i skocznię narciarską. I to wszędzie tam, gdzie jedynym ograniczeniem dla Twoich spojrzeń będzie odległy horyzont.

 

Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych

 

Okładka Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych

(druk)

44,85 zł 69,00 zł(-35%)

(41.40 zł najniższa cena z 30 dni)

To lektura w sam raz dla całych rodzin. Ruszaj na malownicze szlaki, w świat zachwycających gór. Autorzy książki i popularnego bloga podróżniczego HASAJĄCE ZAJĄCE to podlasko-krakowskie małżeństwo rozkochane w górach i podróżach. Są szalonymi miłośnikami Rudaw Janowickich, tatrzańskich wierchów i bezdroży Azji Centralnej. Najczęściej spotkasz ich na łonie natury, gdzie odnajdują spokój i radość życia. Mają słabość do zachodów słońca, wędrówek z plecakiem, gitarą i namiotem. Od kilku lat w powiększonym składzie – z synem Radkiem – na nowo odkrywają polskie góry. Swoją pasją dzielą się także w mediach społecznościowych, w radiu i telewizji oraz w tej publikacji.

 

Nowa Korona Polskich Gór. MountainBook. Wydanie 1

 

Okładka Nowa Korona Polskich Gór. MountainBook. Wydanie 1

(druk)

44,85 zł 69,00 zł(-35%)

(41.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Co powiesz na to, by zdobyć Nową Koronę Polskich Gór? Sięgnij po książkę i poczuj niezwykłą satysfakcję z wejścia na każdy z opisanych w niej wierzchołków. To doświadczenie z pewnością rozpali apetyt na więcej i otworzy Ci drogę do realizowania kolejnych wyzwań, pokonywania własnych słabości, eksplorowania nieoczywistych miejsc i ziszczania marzeń - nawet tych snutych dotąd tylko w najskrytszych myślach. oto przed Tobą 38 najwyższych szczytów Polski zgodnych z nową regionalizacją geograficzną kraju. Aby na nie wejść, warto skorzystać z propozycji trzydziestu czterech tras zebranych w tym przewodniku.

 

Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych. Wydanie 1

 

Okładka Szlaki turystyczne Polski. 77 najciekawszych tras pieszych, rowerowych, wodnych, kolejowych i tematycznych. Wydanie 1

(druk)

44,85 zł 69,00 zł(-35%)

(41.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Spływ kajakiem, wycieczka tratwą, przejażdżka rowerowa po leśnych duktach albo drezyną rowerową czy wąskotorówką, wielodniowe górskie wędrówki po szlakach pełnych ludzi albo tak opustoszałych, że spotkać na nich można tylko ciszę. Kontakt z przyrodą albo poszukiwanie śladów przeszłości. Zamki piastowskie, pałace szlacheckie, latarnie morskie. Uff! Polska jak długa i szeroka aż kipi od różnorodnych atrakcji. Poznaj część z nich, przemierzając 77 szlaków turystycznych opisanych w tym przewodniku.

 

Poznaj inspirujące nowości na drogę:

 

Niespełnienia

 

Okładka Niespełnienia

(druk)

25,93 zł 39,90 zł(-35%)

(23.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Piotr Strzeżysz po raz kolejny zaprasza Cię w podróż - nie w przestrzeni jednak, a w czasie, do swojego dzieciństwa i wczesnej młodości, kiedy większość marzeń tak łatwo było spełnić. Słodko-gorzkie szkice z prowincji okresu komunistycznych ograniczeń, nostalgiczne anegdoty, pełne humoru sceny z zupełnie innych niż dziś realiów, pierwsze niespełnienia nieuniknionej dorosłości, no i... od prawie zawsze obecny w jego życiu rower. Autor pięciu książek o marzeniach, m.in. Powidoków i Zaistnień. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Laureat kilku nagród literackich i konkursów fotograficznych, a także Nagrody Kolosa w kategorii Podróże oraz Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Bohater filmu Bartosza Liska Nie dojechać nigdy. Gdyby sam mógł wybrać sobie postać, zostałby ptakiem.

 

Wojowniczki, Boginie, Księżniczki. Historie kobiet Dubaju

 

Okładka Wojowniczki, Boginie, Księżniczki. Historie kobiet Dubaju

(druk)

29,18 zł 44,90 zł(-35%)

(26.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Autorka tej niezwykłej książki, Kinga Jesman, mieszka w Dubaju od ponad dekady. Tu spotkała miłość swojego życia, założyła rodzinę, tu pracuje i nawiązuje przyjaźnie z kobietami wielu narodowości, o rozmaitym statusie i w różnych sytuacjach życiowych. Ich historie, obserwowane przez autorkę osobiście, jak również opowiedziane jej przy filiżance mocnej kawy, stały się kanwą książki o mieszkankach pustynnego miasta ― opowieści niczym z Księgi tysiąca i jednej nocy. Przekonaj się, jak naprawdę żyją kobiety Dubaju.

 

Powyższa lista książkowych propozycji to nie wszystko. Więcej książek pełnych pomysłów na podróże w najdalsze zakątki świata znajdziesz na naszym Wielkanocnym Kiermaszu Książkowym. Po jakie tytuły sięgniesz?

 

Zapraszamy: