Już niebawem ruszają Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Zapraszamy Was od 26 do 29 października!

 

Spotkaj się z naszymi autorami, podróżnikami i ludźmi gór.

 

PIĄTEK - SCENA DUNAJ

 

13.00

Zofia Jurczak

 

Tego o Krakowie nie wiecie!
Zajrzyjcie pod podszewkę Krakowa z autorką NIEPRZEWODNIKA! Podczas spotkania usłyszycie o krakowskich ciekawostkach i zakamarkach,
o tym, że wampiry, kołtuny i pakt Twardowskiego z diabłem to nie bajeczki i wielu innych tajemniczych historiach podwawelskiego grodu!

Wpadniecie?

 

Zofia Jurczak - kulturoznawczyni (UJ), laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2022. Od 2017 roku prowadzi bloga podrozepokulturze.pl. Dwukrotna finalistka Turystycznych Mistrzostw Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Autorka bestsellera „Kraków. Nieprzewodnik dla turystów i mieszkańców”.

 

 

14.00

Magdalena Dziadosz

 

Dzika Polska – tam gdzie wciąż rządzi natura

Obserwować dziką naturę możemy tuż za rogiem! Posłuchaj o tym, gdzie i jak eksplorować faunę i florę, by poczuć się jak prawdziwy odkrywca!

 

Magdalena Dziadosz - W teorii archeolożka śródziemnomorska i muzealniczka, w praktyce dziewczyna od komunikacji. Miłośniczka biwakowania. Wierzy, że outdoor zaczyna się na progu domu. Pisze i fotografuje przyrodę. Współorganizowała Warszawski Festiwal Filmowy, przez sześć lat prowadziła bloga o podróżowaniu z dziećmi.

 

 

15:00

Marcin Yeti Tomaszewski

 

#Wspinaczka – o krok dalej. Opowieść o życiu, górach i wspinaniu.
Spotkanie wokół kontynuacji bestsellerowej #wspinaczki. Tym razem dla zaawansowanych!

Zainspiruj się, rozwiń skrzydła i ciesz się wspinaniem na coraz wyższym poziomie.

 

Marcin „Yeti” Tomaszewski - jeden z najlepszych alpinistów młodszego pokolenia, wielokrotnie nagradzany za wybitne osiągnięcia we wspinaczce wertykalnej, instruktor wspinania, autor tekstów o tematyce górskiej, bajkopisarz i fotograf. Z wykształcenia geodeta. Właśnie ukazała się kontynuacja jego bestsellerowej #wspinaczki. Tym razem dla zaawansowanych!

 

 

NIEDZIELA - SCENA DUNAJ

 

16:00

Pola Kryża i Dariusz Woźniczka - climb2change

 

Między trekkingiem a wspinaczką – via ferraty dla każdego

Czym są via ferraty? jak się do nich przygotować oraz co ze sobą zabrać?

Gdzie są najbliższe, a gdzie najpiękniejsze via ferraty?

 

Dariusz Woźniczka - Góry w jego życiu były zawsze. Chęć zdobywania niedostępnych dla turystów wierzchołków pchnęła go ku wspinaczce. Od roku 2008 instruktor wspinaczki sportowej. Via ferraty to jego hobby, dzięki któremu dodatkowo odkrywa nowe kierunki, podróżuje i poznaje świat.

Pola Kryża - Porzuciła pracę w korporacjach, by żyć na własnych zasadach. Jej życie to nieustanna seria przygód i szalonych pomysłów, jednak to góry są jej największą pasją.

 

Wspólnie prowadzą Akademię Wspinania climb2change, oraz blog https://climb2change.pl

 

Autorzy kilku przewodników oraz poradników o via ferratach, między innymi Najpiękniejsze via ferraty. Na weekend z Polski