CIEKAWE WYDARZENIA, IMPREZY, SPOTKANIA

Kobiety i Rozwój. Ogólnopolska konferencja kobiet – liderek działających na rzecz zrównoważonego rozwoju terenów wiejskich (Lanckorona)
2007-11-06 - 2007-11-12

Gospodarka Społeczna na Bursztynowym Szlaku www.equal.szlakbursztynowy.pl

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

'Kobiety i Rozwój. Ogólnopolska konferencja kobiet – liderek działających na rzecz zrównoważonego rozwoju terenów wiejskich'Kraków – Lanckorona, 9-10 listopada 2007 r.

Celem konferencji 'Kobiety i Rozwój' jest stworzenie przestrzeni dla spotkania się aktywnie działających kobiet z całej Polski. Spotkamy się z osobami, które realizują lokalne projekty na rzecz kobiet, spotkamy się z kobietami, które aktywnie działają na rzecz rozwoju swoich społeczności. Konferencja będzie miejscem spotkania kobiet zmieniających rzeczywistość, podejmujących wysiłek rozwijania siebie, wspierania rozwoju miejsc, w których żyją i ludzi, wśród których żyją.

W czasie Konferencji będziemy rozmawiać także o tym, czym jest aktywność kobiet, czym charakteryzują się kobiety – liderki, a także jak i dlaczego warto je/siebie wspierać. Zastanowimy się nad znaczeniem promowania równości kobiet i mężczyzn w działaniach lokalnych, przedstawimy przykłady wypracowanych w Polsce dobrych praktyk, wielu ciekawych inicjatyw wartych naśladowania, wartościowych projektów realizowanych na rzecz kobiet i przez kobiety w różnych miejscach w Polsce.

Konferencja 'Kobiety i Rozwój' będzie przestrzenią do dyskusji o tym, jak wspierać się wzajemnie w swoich działaniach, dzielić się doświadczeniami, korzystać z wiedzy, budować wspólny potencjał – jak wykorzystać kapitał aktywnych kobiet. W pięknych przestrzeniach podkrakowskiej Lanckorony przedstawimy dokonania kobiet działających w ramach projektu 'Babiniec'. Uczestniczki i uczestników konferencji zaprosimy także do dyskusji o sposobach budowania zorganizowanej płaszczyzny współpracy, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia kobiet – liderek środowisk wiejskich.

Do udziału w Konferencji serdecznie zapraszamy aktywne kobiety z całej Polski, kobiety – liderki społeczności lokalnych wspierające się wzajemnie w swoich działaniach, kobiety i mężczyzn promujących ideę zrównoważonego rozwoju terenów wiejskich i wspierania aktywności kobiet.

Konferencję 'Kobiety i Rozwój' współorganizują:
Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne 'Na Bursztynowym Szlaku' oraz Fundacja Przestrzeń Kobiet.

Konferencja 'Kobiety i Rozwój' organizowana jest w ramach projektu pt. 'Gospodarka społeczna na Bursztynowym Szlaku' realizowanego przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Administratorem projektu jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

KONTAKTY:
Natalia Sarata, Koordynatorka Konferencji, Fundacja Przestrzeń Kobiet, email: przestrzen.kobiet@gmail.com, tel.0501-365-834, www.przestrzenkobiet.blox.pl
Dominika Zaręba, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, Stowarzyszenie 'Na Bursztynowym Szlaku', e-mail: dominika.zareba@epce.org.pl, tel. 0607-510-386, www.greenways.pl, www.nbs.org.pl.