ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
« < 781 782 783 784 785 ... 794 > »

Potęga obrazu. Podręcznik fotografii cyfrowej

Cichną dyskusje na temat wyższości fotografii tradycyjnej nad cyfrową. Lepszą jakość, łatwiejszą obróbkę zdjęć i niższe koszty fotografii cyfrowej zauważyli zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, a za ich potrzebami podążają producenci sprzętu fotograficznego. Zamiast siedzieć w ciemni i marnować kilogramy papieru można zasiąść przed komputerem i otworzyć program graficzny, a efekty pracy zależą już tylko od pomysłowości. Warto pamiętać, że sztuka fotograficzna w swoich podstawach rządzi się takimi samymi prawami bez względu na rodzaj sprzętu. Z tego powodu autorzy książki „Potęga obrazu. Podręcznik fotografii cyfrowej” zaczynają swoją lekcję od wyjaśnienia podstawowych zasad fotografii, by przejść do bardziej skomplikowanej obróbki zdjęć w programie graficznym i druku. Cała zabawa zaczyna się od światła, dlatego od niego autorzy rozpoczynają swoją opowieść o fotografii cyfrowej. Najważniejszą sprawą jest sztuka oceny padającego na obiekt światła, bo od tego zależy charakter wykonywanej fotografii. Autorzy podają sporo przykładów zdjęć przy zastosowaniu różnego oświetlenia. Zamieszczanie fotografii obrazującej opisany problem jest nieodzowną pomocą szczególnie w tej dziedzinie sztuki.
Kolejne rozdziały poświęcone są zasadom kompozycji oraz ekspozycji. Wprawdzie każde zdjęcie można wykadrować w programie graficznym, jednak większą radość początkującemu fotografowi sprawi świadomość dobrze skomponowanego zdjęcia bez konieczności użycia komputera. Kolejne rozdziały dotyczą obróbki zdjęć w programach graficznych oraz przygotowania do druku. Autorzy podają konkretne zastosowania narzędzi programu Photoshop do uzyskania pożądanych efektów. Z podręcznika dowiemy się przykładowo, jak pozbyć się efektu czerwonych oczu czy też w jaki sposób wyeliminować pasy pojawiające się na wydrukach. Książkę kończy rozdział poświęcony części technicznej, gdzie autorzy pomagają połapać się w całej gamie sprzętu oferowanemu przez producentów.


Każdy pasjonat fotografii cyfrowej z pewnością nie raz będzie miał ochotę sięgnąć na półkę po książkę „Potęga obrazu. Podręcznik fotografii cyfrowej”. Podręcznik jest nauką fotografii podaną w pigułce, doskonały, by przypomnieć sobie podstawy robienia dobrych zdjęć. Pozycja przyda się również osobom, które właśnie zakupiły wymarzoną lustrzankę i chcą w pełni wykorzystać jej możliwości.
bankier.pl DB

Oświetlenie. Warsztaty fotograficzne

W tej książce jest zawarte wszystko, co trzeba i warto wiedzieć, żeby robić zachwycające zdjęcia: od rodzajów światła, konfiguracji sprzętu i akcesoriów oświetleniowych, po dobór oświetlenia do konkretnego rodzaju fotografii. Dowiesz się, jak robić zdjęcia nocą, o wschodzie i zachodzie słońca, we wnętrzach i w plenerach oraz jak używać światła w fotografii podróżniczej i makrofotografii.
CHIP

Polska Zimą

Nadeszła długo oczekiwana biała aura, a wraz z nią południowa Polska zamieniła się w barwną, gwarną krainę. Z letniego snu obudzili się wreszcie narciarze. Stopniowo narasta wśród nich ożywienie, podsycane komunikatami o śnieżycach w Szczyrku lub Zakopanem. Co weekend w góry ruszają rzesze narciarzy, obmyślający już od piątkowego popołudnia strategię wyboru najlepszego stoku, wyciągu oraz bazy gastronomicznej, która zaspokoi wilczy głód po szalonym szusowaniu na stoku! Chcąc pomóc miłośnikom zimowych szaleństw w dokonaniu najlepszych wyborów Wydawnictwo Bezdroża pragnie zaprezentować publikację Polska zimą. Przewodnik nie tylko dla narciarzy . Książka zapoznaje turystów z największymi polskimi zimowymi kurortami, podaje informacje o długości oraz stopniu trudności tras narciarskich. Poza opisami wyciągów i tras zjazdowych. Czytelnik znajdzie w nim obszerną bazę adresową m.in. szkółek narciarskich, wypożyczalni i serwisów narciarskich, obiektów noclegowych i gastronomicznych oraz krótkie opisy krajoznawcze najważniejszych górskich miejscowości. Czytelnicy znajdą w przewodniku propozycje spędzenia wolnego czasu nie tylko na stoku ale też praktyczne wskazówki gdzie najlepiej rozgrzać się i zregenerować po zjeździe z mroźnego stoku. Mamy nadzieję, że przewodnik Polska zimą. Przewodnik nie tylko dla narciarzy stanie się obowiązkową częścią narciarskiego ekwipunku zabieraną zaraz po nartach lub snowboardowej desce! Wszystkim narciarzom życzymy dobrze przygotowanych stoków, miłej lektury przewodnika Bezdroży oraz tego by długo cieszyli się zimowym złotem padającym z nieba!
Wydawca

Tybet. Legenda i rzeczywistość. Wydanie 1

Tybet - odwieczny kontrast i bariera pomiędzy kulturą europejską a światem ludzi zamkniętych wśród wielkich szczytów gór. Któż z nas nie marzył o podróży w piękne, pełne majestatu Himalaje i tajemnicze buddyjskie plenery Wszystkim, którzy choć raz zachwycili się niezwykłością tego miejsca, polecam nowość wydawnictwa Bezdroża - "Tybet. Legenda i rzeczywistość". Jest to najobszerniejsza, gruntowna monografia polskiego autora Marka Kalmusa na temat Tybetu i buddyzmu tybetańskiego. To książka ciekawa: opisuje najbardziej istotne kwestie buddyzmu, ezoteryczną sztukę wadżrajany, rytuały, inicjacje oraz medytacje i znaczenie mandali. Wprowadza w tajemnice medycyny tybetańskiej, systemy wróżebne i inne tradycję tutejszej ludności. Kilkaset zdjęć ilustrujących tek st ukazuje niezwykle krajobrazy Dachu Świata, stare klasztory, zachwycające budowle oraz codzienne życie mieszkańców tej krainy, tak mnichów, jak i zwykłych ludzi. Ta wysmakowana fotograficzna relacja z wieloletnich wędrówek Marka Kalmusa przybliża wszystkim zainteresowanym specyfikę i bogactwo kultury Kraju Śniegów. Książka ma za zadanie przybliżyć Czytelnikowi Dach Świata i ukazać Tybetańczyków jako ludzi wielkiego ducha, pozwalając zarazem rozwiać wiele zgoła absurdalnych mitów, które wokół Tybetu narosły.
Gazeta Krakowska Danuta Górszczyk, 27-12-2008

Francja. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Publikacja zawiera dużą ilość zdjęć, planów muzeów i katedr oraz szczegółowych planów centrów miast, regionów i miasteczek. Wszystkie atrakcje ocenione są w słynnym systemie Gwiazdek Michalin, dzięki któremu na pierwszy rzut oka turyści mogą zorientować się, które miejsca powinni zobaczyć koniecznie, a do których mogą udać się podczas kolejnego pobytu. Przewodnik Francja Michelin pozwoli poznać i delektować się wykwitną kuchnią, wspaniałymi widokami i czarownym klimatem tego urokliwego kraju.
POLSKI JUBILER
« < 781 782 783 784 785 ... 794 > »