Z hajerem do Dalajlamy

Z hajerem do Dalajlamy

Autor: 

Z hajerem do Dalajlamy
Stron: 160
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Annapurna
Cena promocyjna: Oszczędzasz: 4,03 zł
22,87 zł 26,90 zł

Swobodna relacja z szaleńczej podróży autostopem do Dalajlamy, najpierw przez państwa dawnego Sojuza, a potem przez masyw Karakorum, by dotrzeć wreszcie do siedziby Dalajlamy w indyjskiej Dharamsali.

Warto zwrócić uwagę na unikalny język narracji, bowiem Autor nie jest mistrzem literackiej polszczyzny. Jak przystało na prawdziwego górnika wyraża się w sposób przaśny i dosadny. Ktoby pomyślał, że taki zwyczajny, swojski chop wpadnie w wir niesamowitych przygód i stanie sięzupełnie kimś innym? A jednak to dzięki niemu wkraczamy w świat afgańskich talibów, czy też potomków Aleksandra Wielkiego. Poznajemy kontynent azjatycki nie taki, jakim jest on w folderach czy przewodnikach, ale widziany oczami kogoś, kto wnika w życie codzienne tubylców , choć namoment stając się jednym z nich.

Dzięki Autorowi i jego opowieściom odsłania się przed nami jakże inny obraz świata. Z pewnością warto do niego zajrzeć A oprócz tego szereg barwnych wspomnień z dzieciństwa, młodości i górniczej przeszłości mieszkańca Śląska, gdzie tu i ówdzie pobrzmiewa miejscowa gwara.

Osoby, które kupowały tę książkę, często kupowały też:

Barszcz ukraiński
Piotr Pogorzelski
39,90 zł
44,90 zł
39,90 zł
Everest. Góra Gór
Monika Witkowska
39,90 zł