ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wrocław i Dolny Śląsk na weekend

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wrocław i Dolny Śląsk na weekend Cyprian Skała, Waldemar Brygier, Michał Ciesielski - okładka książki

Wrocław i Dolny Śląsk na weekend Cyprian Skała, Waldemar Brygier, Michał Ciesielski - okładka książki

Wrocław i Dolny Śląsk na weekend Cyprian Skała, Waldemar Brygier, Michał Ciesielski - okładka audiobooka MP3

Wrocław i Dolny Śląsk na weekend Cyprian Skała, Waldemar Brygier, Michał Ciesielski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pascal
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
216
Druk:
oprawa miękka

Książka

34,90 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Prezent last minute w bezdroza.pl
"Wrocław i Dolny Śląsk na weekend"  został  napisany z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu. Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa!


Wrocław - miasto wyjątkowe, "Mikrokosmos Europy Środkowej", jak określają go Norman Davies i Roger Moorehouse w książce Mikrokosmos.  Dolny Śląsk, kraina klasztorów i pałaców, twierdze i pałace, lasy i  stawy Doliny Baryczy, szczyty Sudetów...

Spis treści:
Jak korzystać z przewodnika ...4
Od wydawcy ...6
1. Wrocław ...7
2. Wrocław nieznany ...31
3. Na południe od Wrocławia ...43
4. Na północ od Wrocławia ...59
5. Dolina Baryczy ...71
6. Okolice Wrocławia ...83
7. W stronę Ślęży ...95
8. Ziemia świdnicka ...109
9. Pogranicze Sudetów i Przedgórza ...127
10. Dolina Odry ...145
11. Łużyce ...165
12. Sudety ...179
13. Ziemia kłodzka ...195
Indeks ...213

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Waldemar Brygier (ur. 1970) – swoje zawodowe życie związał z turystyką. Często podróżuje, najchętniej w Sudety, odnajdując w nich wciąż nowe, niezwykłe miejsca, zarówno po stronie polskiej, jak też czeskiej i niemieckiej. Posiada uprawnienia sudeckiego przewodnika górskiego, jest także pilotem wycieczek – jego ulubione kierunki to, oprócz gór, Podlasie, Polesie, Czechy, Morawy, Saksonia oraz Brandenburgia. Pomysłodawca i twórca serwisu turystycznego www.naszesudety.pl. Przedstawia w nim wszystko, co może zainteresować turystę i krajoznawcę w Sudetach, najpiękniejszych, jego zdaniem, górach na świecie. Autor kilkunastu przewodników turystycznych po Dolnym Śląsku i Sudetach (w tym ich poszczególnych pasmach).

Wydawnictwo Pascal - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności