ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu. Tom IV: Góry Ameryki

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Małgorzata i Jan Kiełkowscy
Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu. Tom IV: Góry Ameryki Małgorzata i Jan Kiełkowscy - okładka książki

Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu. Tom IV: Góry Ameryki Małgorzata i Jan Kiełkowscy - okładka książki

Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu. Tom IV: Góry Ameryki Małgorzata i Jan Kiełkowscy - okładka audiobooka MP3

Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu. Tom IV: Góry Ameryki Małgorzata i Jan Kiełkowscy - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Stapis
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
848
Druk:
oprawa miękka
Czwarty tom Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu (WEGA) poświęcony jest górom Ameryki. Podobnie jak poprzednie części encyklopedii, jest specjalistycznym opracowaniem przeznaczonym jednak nie tylko dla alpinistów, lecz także dla szerszego kręgu odbiorców zainteresowanych problematyką górską i alpinistyczną. Zawiera około 3700 haseł, 236 map (opracowanych specjalnie dla tej encyklopedii) i 598 ilustracji - czarno-białych w tekście oraz kolorowych, które zamieszczono w trzech wkładkach.

Przedstawiono w nim wszystkie łańcuchy i pasma górskie znajdujące się na obszarach obu Ameryk oraz ważniejsze masywy, szczyty, lodowce i doliny, z krótką geograficzną i topograficzną charakterystyką oraz zarysem eksploracji. Opisano również interesujące rejony skałkowe, a także inne charakterystyczne obiekty górskie, wyżynne i skalne. Nie pominięto rzek górskich, parków narodowych ani miejscowości.

Przy doborze haseł brano pod uwagę przede wszystkim znaczenie alpinistyczne obiektów górskich, ale także geograficzne, historyczne i kulturowe. Ważnym kryterium dodatkowym były ich związki z działalnością polską. Udziałowi Polaków w eksploracji rejonów górskich Ameryki poświęcono dużo uwagi i miejsca, starając się odnotować wszystkie ważniejsze polskie dokonania w górach obu kontynentów.

Zamknij

Wybierz metodę płatności