ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Towarzysz - Katolik. Polska w pytaniach

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Docent
Towarzysz - Katolik. Polska w pytaniach Docent - okładka książki

Towarzysz - Katolik. Polska w pytaniach Docent - okładka książki

Towarzysz - Katolik. Polska w pytaniach Docent - okładka audiobooka MP3

Towarzysz - Katolik. Polska w pytaniach Docent - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Psychoskok
Ocena:
4.0/6  Opinie: 1
Stron:
84
3w1 w pakiecie:
     PDF
     ePub
     Mobi

eBook

9,90 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni


Towarzysz – Katolik. Polska w pytaniach - to ciekawa forma przedstawienia doświadczeń z okresu najnowszej historii naszego kraju. Książka napisana w formie pytań dotyczących m.in. tematyki społeczeństwa, sportu, bezrobocia i zatrudnienia, polityki, oświaty, służby zdrowia oraz gospodarki. Stanowi ona znakomity obraz współczesnego społeczeństwa. Jest niezwykła nie tylko ze względu na dostatek wiedzy, jaki można z niej wydobyć, ale także dlatego, że autor dogłębnie analizuje sytuację społeczeństwa i bez owijania w bawełnę ukazuje, jakie niebezpieczeństwa mu grożą.

Docent uważa, że porażką demokracji oraz narodu polskiego, a dosadnie mówiąc, parodią „wymiaru sprawiedliwości” jest fakt, iż w Polsce mija kilkadziesiąt lat, a ofiary i ich rodziny ciągle czekają na sprawiedliwość. No cóż, trudno się z tym faktem nie zgodzić.

Autor używa trafnego porównania obecnego stanu polskiej „demokracji” do samochodu, który wygląda jak sterta wszystkich niezmontowanych części. Są wszystkie jego elementy, ale jeszcze trzeba je zmontować w gotowy pojazd (nie lekceważąc podstawowej zasady, że jedynym jego „paliwem” są wszyscy członkowie polskiej społeczności) i dopiero wówczas nim pojedziemy.

Zamknij

Wybierz metodę płatności