Tego drzewa nie zetniesz

Tego drzewa nie zetniesz

Autor: 

Tego drzewa nie zetniesz
Stron: 296
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bernardinum
Cena promocyjna: Oszczędzasz: 5,99 zł
33,91 zł 39,90 zł

Tego drzewa nie zetniesz - kilkanaście reportaży z Tanzanii, Kenii, Nigerii, Ugandy i Zambii, których tłem są wyjątkowe miejsca i jeszcze bardziej wyjątkowi ludzie.
A wokół... wszechobecne czary, przekleństwo dżu-dżu, kanibalizm, politycy, męczennicy, terroryści, walki o wolność, Jezus o kulach, handel ludźmi, kłusownicy, misjonarze i Sybiracy w cieniu góry Meru.

Tygiel, który wrze i wybucha
Tadeusz Biedzki, "Dziesięć bram świata" " "W piekle eboli"

Pasja Krzysztofa w docieraniu do miejsc leżących daleko od utartych szlaków, umiejętność zjednywania sobie ludzi, ich sympatii i zaufania, wnikliwość dziennikarza zaangażowanego to wszystko sprawia, że podążając tropem jego opowieści o Afryce poznajemy jej nieznane, bardzo osobiste: raz piękne z raz przygnębiające oblicze 
Beata Tomanek, Radio Katowice 

Polak w Afryce, krainie odległej i obcej, ma dwa wyjścia: może wrócić do domu, lub przyjrzeć się jej mieszkańcom, wsłuchać w ich głos i spróbować zrozumieć świat, który go otacza. Krzysiek wybrał to drugie rozwiązanie. Czy udało mu się dotrzeć do serca afrykańskiej tajemnicy? Pewnie nie. Ale zbliżył się do niej o krok, a to już bardzo wiele. Gorąco polecam!
Łukasz Wierzbcki "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd", "Afryka Kazika"

Krzysztof Błażyca - reporter, podróżnik, dziennikarz na co dzień związany z redakcją Gościa Niedzielnego.
Publikuje również w: Poznaj Świat, Almanach prowincjonalny, kenijskim National Mirror. Współtwórca Fundacji Razem dla Afryki (www.razemdlaafryki.org) wspierającej projekty rozwojowe w Nigerii, Ugandzie, Kenii (edukacja, pomoc medyczna, pomoc ofiarom handlu ludźmi). Autor wystaw fotograficznych poświęconych Afryce (www.dalekojestblisko.pl)
Patroni medialni: GOŚĆ NIEDZIELNY, RADIO EM, POZNAJ ŚWIAT, FUNDACJA RAZEM DLA AFRYKI