ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Samotność polarnika. Najwspanialsza historia o przetrwaniu w dziejach wypraw odkrywczych

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
David Roberts
Wydawnictwo:
Słowne
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
416
Dostępne formaty:
     ePub
     Mobi

eBook (22,33 zł najniższa cena z 30 dni)

31,90 zł (-22%)
24,81 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

(22,33 zł najniższa cena z 30 dni)

Przenieś na półkę

Do przechowalni

17 stycznia 1913 r. sytuacja Douglasa Mawsona, kierownika Australazjatyckiej Ekspedycji Antarktycznej, była nie do pozazdroszczenia z całego zespołu został tylko on, groziła mu śmierć głodowa, a na dodatek wszystkie psy padły, musiał więc samodzielnie ciągnąć sanie w drodze powrotnej do głównej bazy. Kiedy zarwał się pod nim most śnieżny i Mawson zawisł nad przepaścią na uprzęży sań, życie uratował mu zapamiętany fragment wiersza, dzięki któremu wykrzesał z siebie siły, by wspiąć się z powrotem na powierzchnię.

Momentami poruszał się na czworakach, a pewnego wieczoru z przerażeniem stwierdził, że spód stopy całkowicie się od niej oderwał. Kiedy 8 lutego dowlókł się do bazy, przypominał żywy szkielet. Pierwszy z towarzyszy, który go ujrzał, zawołał ze zgrozą: Wiem, że jesteś jednym z nich. Ale którym?!.

Fascynująca i niewiarygodna historia przywraca Mawsonowi należne mu miejsce pośród największych polarników i kierowników ekspedycji antarktycznych. Książka zawiera słynne zdjęcia Antarktydy wykonane przez Franka Hurleya - wiele z nich nigdy nie było dotychczas publikowanych.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

David Roberts jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek o wspinaczce górskiej, eksploracji i antropologii.

Słowne - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności