APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Roztocze polskie i ukraińskie. Przewodnik turystyczny

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Pawłowski Artur
Roztocze polskie i ukraińskie. Przewodnik turystyczny Pawłowski Artur - okładka książki

Roztocze polskie i ukraińskie. Przewodnik turystyczny Pawłowski Artur - okładka książki

Roztocze polskie i ukraińskie. Przewodnik turystyczny Pawłowski Artur - okładka audiobooka MP3

Roztocze polskie i ukraińskie. Przewodnik turystyczny Pawłowski Artur - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Rewasz
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
416
Druk:
oprawa miękka
Nowe wydanie popularnego przewodnika po Roztoczu, tzw. przewodnika ?z chałupką? wydanego jeszcze w latach 90 przez zasłużone wydawnictwo Stanisław Nałęcz Kryciński. Od tego czasu minęło już blisko 15 lat. To cała epoka zmian w terenie. Przybyło tras znakowanych, szczególnie szlaków rowerowych i ścieżek dydaktycznych, a rozwój agroturystyki spowodował, że jest gdzie zjeść, przenocować i odpocząć po wycieczce. Przewodnik obejmuje teren całego Roztocza, zarówno po naszej jak i po ukraińskiej stronie ? od Kraśnika po Lwów. Jest to obszerne i szczegółowe kompendium wiedzy o tym terenie podane w przystępnej i przejrzystej formie. Nowością są opisy tras pieszych i rowerowych po stronie ukraińskiej nie prezentowane dotąd w żadnej polskiej publikacji. Przewodnik opisuje praktycznie wszystkie znakowane szlaki piesze i rowerowe ? opis trasy naszkicowano zawsze na tle kulturowym i historycznym; uczciwie potraktowano żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i rolę tej organizacji w walce z oboma okupantami. Autor opisuje także wycieczki poza szlakami znakowanymi w szczególnie atrakcyjnych miejscach Roztocza.

Opisano:
Roztocze Zachodnie (Batorz i okolice, Szczebrzeszyn i okolice, okolice Zwierzyńca)
Roztocze Środkowe (Józefów i okolice, Krasnobród i okolice, Susiec i okolice, Tomaszów Lub. i okolice, Zamość i okolice, Zwierzyniec i okolice)
Roztocze Południowe (Wschodnie): Horyniec i okolice, Narol i okolice, Werchrata i okolice
Roztocze za kordonem ? 12 tras rowerowych i pieszych w okolicach Rawy Ruskiej, Żółkwi, Janowa Lwowskiego i Krechowa, w tym Centralny Szlak Rowerowy Roztocza z Rawy Ruskiej do Lwowa; Lwów: Wysoki Zamek, Czartowska Skała i Jaskinia Miodowa.
Wewnątrz skrzydełek: 1. ogólna mapka Roztocza z wykazem szczegółowych mapek i planów znajdujących się wewnątrz przewodnika; 2. mapka Roztocza za kordonem ukraińskim z zaznaczonym przebiegiem opisanych tras po tym terenie.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności