Recenzje:
W tym roku maj obfituje w długie weekendy. Wiele osób w pamięci ma jeszcze niedawną majówkę, a już można zaczynać przygotowania do kolejnego dłuższego wypoczynku. Michelin radzi, jak w ciekawy sposób wykorzystać ten czas. Zwiedzanie Madrytu to idealny pomysł na krótki zagraniczny wyjazd. W jego organizacji pomoże Zielony Przewodnik Michelin „Madryt” – nowość z tegorocznej oferty.

Twórcy przewodnika podkreślają, że wyjątkowa atmosfera Madrytu jest tym, co niezmiennie przyciąga do niego tysiące turystów. Tętniące życiem ulice, wielokulturowy charakter, przyjaźni ludzie oraz ich radosne podejście do życia sprawiają, że stolica Hiszpanii wyróżnia się na tle innych europejskich miast. Podczas zwiedzania istotny jest również fakt, że choć Madryt liczy ponad 3 miliony mieszkańców, to jego historyczne centrum jest naprawdę niewielkie i można je z łatwością przemierzyć pieszo. W poznawaniu miasta pomogą liczne informacje praktyczne zamieszczone w Zielonym Przewodniku Michelin – adresy hoteli i pensjonatów oraz restauracji wraz z cenami, ciekawostki na temat kuchni hiszpańskiej, szczegóły dotyczące transportu, zakupów czy godzin otwarcia poszczególnych obiektów.

Przewodnik opisuje szczegółowo najważniejsze dzielnice i zabytki Madrytu. Stare Miasto i Plaza Mayor (Rynek Główny), wąskie uliczki z mnóstwem kawiarenek i karmazynowymi, różowymi lub złotymi fasadami oraz liczne malownicze place to tylko przykład krajobrazu miasta. Ogromny Palacio Real (Pałac Królewski), którego budowa trwała 26 lat i obejmowała okres panowania trzech władców, to obecnie miejsce, gdzie odbywają się najważniejsze oficjalne ceremonie. Okolice Paseo Del Prado podziwiane są przede wszystkim ze względu na szerokie, wysadzane drzewami aleje, ozdobione fontannami i rzeźbami promenady oraz ogromne parki. To w tej części miasta znajduje się Museo del Prado z najbogatszą na świecie kolekcją rodzimego malarstwa.

Zielony Przewodnik Michelin przedstawia czytelnikom również okolice Madrytu warte zwiedzenia. Wśród propozycji znajduje się El Escorial – symboliczna budowla na zboczach Sierra de Guadarrama. Imponujący projekt zakładający 1200 par drzwi i 2600 okien został zrealizowany na zamówienie Filipa II przez 1500 budowniczych. Całość została ukończona po 21 latach. Innym miejscem w okolicach Madrytu, jakie warto zobaczyć, jest Valle de los Caídos – Dolina Poległych, czyli pomnik epoki Franco poświęcony tym, którzy zginęli w wojnie domowej w Hiszpanii.

Zielony Przewodnik Michelin „Madryt” uzupełniają ciekawostki geograficzno-historyczne oraz kulturowe. Czytelnicy znajdą tu również plany miasta oraz poszczególnych dzielnic z zaznaczonymi obiektami turystycznymi, a także schemat linii metra i kolei podmiejskiej.

Zielony Przewodnik Michelin jest stworzony z myślą o podróżujących, którzy pragną odkrywać kulturalne i naturalne dziedzictwo poszczególnych regionów, miast i krajów w sposób oryginalny i twórczy. Występuje on w 9 wersjach językowych. W polskiej wersji Zielony Przewodnik Michelin doczekał się 31 pozycji wydanych przez Wydawnictwo Bezdroża.

forumtransportu.pl 2013-05-28