ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Profesjonalna fotografia cyfrowa. Kolor

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Michael Freeman
Profesjonalna fotografia cyfrowa. Kolor Michael Freeman - okładka książki

Profesjonalna fotografia cyfrowa. Kolor Michael Freeman - okładka książki

Profesjonalna fotografia cyfrowa. Kolor Michael Freeman - okładka audiobooka MP3

Profesjonalna fotografia cyfrowa. Kolor Michael Freeman - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
National Geographic
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
160
Druk:
oprawa miękka
Dzięki technologii cyfrowej możemy wreszcie dostrzec piękno i niezwykłe możliwości koloru w fotografii. Kontrolowanie barw w tworzonych ujęciach jest dzisiaj wręcz konieczne. Aparaty cyfrowe i oprogramowanie do edycji zdjęć dostarczają nam niezbędnych narzędzi do precyzyjnego zarządzania kolorami. A w tym poradniku zostały zawarte wszelkie informacje niezbędne do tworzenia za pomocą aparatu i komputera prawdziwych dzieł sztuki.
Ten inspirujący poradnik należy wykorzystać, aby ujrzeć kolory w nowym świetle, a także w pełni zrozumieć fotografię cyfrową od uchwycenia i kalibrowania, po fizyczną i emocjonalną moc samych kolorów. Autor analizuje w nim i łączy trzy istotne sposoby posługiwania się kolorami. Pierwszy z nich to subiektywna i uwarunkowana kulturowo reakcja na kolor, czyli postrzeganie. Drugi odnosi się do nauki, czyli do tego, jak kolory oddane są na zdjęciu. Trzeci to edycja, a więc sposób, w jaki kolory można analizować i zmieniać cyfrowo.
Książka jednak przede wszystkim uczy zabawy kolorami w fotografii przez zrozumienie ich roli w ujęciach, docenianie niuansów i efektów dynamicznych oraz oddawanie ich w możliwie precyzyjny sposób. O AUTORZE
Michael Freeman jest uznanym międzynarodowym fotografem i pisarzem, laureatem nagród i autorem wielu poradników fotograficznych. Współpracował z wiodącymi pismami i wydawnictwami książkowymi takimi, jak GEO, magazyn Smithsonian, National Geographic, Time-Life, Vogue, Newsweek oraz The Sunday Times Magazine. PROFESJONALNA FOTOGRAFIA CYFROWA
Wyjątkowa seria obejmuje trzy książki autorstwa Michaela Freemana. W niezwykłych poradnikach zostały szczegółowo wyjaśnione kluczowe zagadnienia dotyczące trzech aspektów fotografii cyfrowej: koloru, krajobrazu i przyrody oraz fotografii zbliżeniowej. Autor radzi także, jak dobrać sprzęt w zależności od warunków i potrzeb oraz jak chronić go przed czynnikami zewnętrznymi.
Setki kolorowych, fascynujących fotografii, doskonałe przykłady, praktyczne wskazówki, inspirujące komentarze i osobiste refleksje autora pozwolą amatorom umiejętnie wykorzystać możliwości, poznać i zrozumieć sekrety oraz technikę fotografii cyfrowej. W ten sposób będą mogli robić niepowtarzalne zdjęcia niezależnie od okoliczności.  

O autorze książki

Michael Freeman jest wykładowcą akademickim specjalizującym się w nauce o danych i wizualizacji danych. Wcześniej prowadził ogólnoświatowe badania dotyczące zdrowia publicznego. Interesuje się wykorzystaniem nauki o danych w obszarze sprawiedliwości społecznej.

Zamknij

Wybierz metodę płatności