ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Poradnik fotograficzny (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Ross Hoddinott
Okładka książki/ebooka Poradnik fotograficzny

Okładka książki Poradnik fotograficzny

Okładka książki Poradnik fotograficzny

Okładka książki Poradnik fotograficzny

Wydawnictwo:
Galaktyka
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
192
Druk:
oprawa miękka
Wielu z nas, kupując swą pierwszą lustrzankę, zastanawia się, jak najlepiej ją wykorzystać. Mimo że zmieniliśmy sprzęt fotograficzny na lepszy, zdjęcia często nie są tak dobre, jakbyśmy tego oczekiwali. Poradnik fotograficzny odkrywa przed nami możliwości współczesnych aparatów cyfrowych, prezentuje, jak zastosować teorię w praktyce, by powstały niesamowite, przykuwające wzrok zdjęcia.

W książce znajdziemy:
- omówienie podstaw ekspozycji oraz ustawień aparatów cyfrowych
- przykładowe zdjęcia tematyczne i abstrakcyjne oraz opis ich wykonania
- sposoby radzenia sobie ze światłem zastanym (jego jakością, ilością oraz kontrastem) i sztucznym
- porady, jak korzystać z wewnętrznych i zewnętrznych lamp błyskowych
- wskazówki co do użycia filtrów fotograficznych. zarówno tych wykorzystywanych bezpośrednio na aparacie, jak i w cyfrowej ciemni
- sposoby obrabiania zdjęć

Fotografia to wyjątkowa dziedzina sztuki. Wymaga bowiem zarówno wrażliwości artystycznej, jak i umiejętności technicznych. Najlepsze nawet pomysły nie mają szans na realizację, jeśli fotograf nie wie, jak korzystać z aparatu. Poradnik fotograficzny Rossa Hoddinotta to książka w prosty, zrozumiały i wyczerpujący sposób przedstawiająca wszystkie techniczne aspekty współczesnej fotografii. Można dzięki niej naprawdę zrozumieć, jak wybór ustawień aparatu czy obiektywu wpływa na estetykę obrazu. Niech Państwa nie zwiedzie jej niewielka objętość. Lista omówionych tu tematów jest kompletna autor zaczyna od wprowadzenia w podstawy ekspozycji, kończy zaś na cyfrowej obróbce zdjęć. Trudno dziś na rynku o bardziej przejrzysty podręcznik. Nie tylko dla początkujących.
Wojciech Tkaczyński

Książka Rossa Hoddinotta zainteresuje wszystkich miłośników fotografii, którzy chcieliby poznać jej podstawy. Znajdziemy w niej istotne informacje dotyczące ekspozycji. Dowiemy się, jakie są rodzaje pomiarów światła, jak przysłona wpływa na głębię ostrości oraz jak pracować w świetle zastanym i z wykorzystaniem lampy błyskowej. Autor dzieli się z nami również swoją wiedzą na temat obróbki zdjęć w cyfrowej ciemni.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl


Ross Hoddinott jest jednym z czołowych fotografów w Wielkiej Brytanii. Swoje zdjęcia publikuje w wielumagazynach, między innymi w Outdoor Photography, Digital SLR Photography, BBC Wildlife. Poradnik fotograficzny to jego piąta książka o tematyce fotograficznej. Więcej o autorze można dowiedzieć się z jego strony internetowej: www.rosshoddinott.co.uk.

Zamknij

Wybierz metodę płatności