ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Okiem fotografa

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Michael Freeman
Okiem fotografa Michael Freeman - okładka książki

Okiem fotografa Michael Freeman - okładka książki

Okiem fotografa Michael Freeman - okładka audiobooka MP3

Okiem fotografa Michael Freeman - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
National Geographic
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
192
Druk:
oprawa miękka
Fotografia cyfrowa otworzyła przed nami nowe możliwości. Uzyskując bezpośrednie informacje z aparatu cyfrowego, możemy natychmiast oceniać i modyfikować kompozycję. A dzięki narzędziom do edycji obrazu potrafimy zmieniać i ulepszać obraz już po naciśnięciu spustu migawki. Wszystko to ma ogromny wpływ na sposób robienia zdjęć cyfrowych. Jednak elementem decydującym w całym procesie fotografowania jest projekt. Istotną rolę odgrywa również zdolność dostrzeżenia potencjału obrazu oraz złożenia elementów graficznych w efektowną, ciekawą kompozycję, która zawsze była jedną z kluczowych umiejętności w tworzeniu fotografii.
Poradnik Okiem fotografa pokazuje, jak rozwinąć w sobie zdolność dostrzegania i robienia wspaniałych zdjęć cyfrowych. Książka zgłębia wszystkie tradycyjne podejścia do kompozycji i projektu, ale co najważniejsze opisuje również takie techniki jak łączenie kadrów i High Dynamic Range Imaging, które, wykorzystując nowe technologie dla zwiększenia możliwości medium, nie zmniejszają znaczenia wizji fotografa. Tematem jest właśnie proces robienia zdjęć i teoria kompozycji. Jest to poradnik dla osób zajmujących się fotografią cyfrową, który omawia zarówno tradycyjne metody, jak i nowe możliwości, które daje cyfrowa obróbka obrazu. Pokazuje, w jaki sposób wykorzystać różne sytuacje i miejsca do komponowania jak najlepszych ujęć. Zawiera czytelne przykłady zaczerpnięte z rzeczywistych zleceń oraz schematy wyjaśniające, w jaki sposób zdjęcia spełniają swoją funkcję. Michael Freeman to światowej sławy fotograf, pisarz i podróżnik, specjalizujący się w architekturze oraz sztuce Azji. Swoją popularność w dużej mierze zawdzięcza stosowaniu efektów specjalnych. Od wielu lat jest czołowym fotografem magazynu Smithsonian, pracował również dla wydawnictwa Time-Life Books i National Geographic. Jest również autorem ponad 20 książek o fotografii, w tym cieszącego się ogromnym powodzeniem podręcznika Digital SLR Handbook.

O autorze książki

Michael Freeman jest wykładowcą akademickim specjalizującym się w nauce o danych i wizualizacji danych. Wcześniej prowadził ogólnoświatowe badania dotyczące zdrowia publicznego. Interesuje się wykorzystaniem nauki o danych w obszarze sprawiedliwości społecznej.

Zamknij

Wybierz metodę płatności