ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Jeffrey Tayler
Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem Jeffrey Tayler - okładka książki

Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem Jeffrey Tayler - okładka książki

Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem Jeffrey Tayler - okładka audiobooka MP3

Mordercy w mauzoleach. Między Moskwą a Pekinem Jeffrey Tayler - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Carta Blanca
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
440
Druk:
oprawa miękka
Subiektywna, kontrowersyjna relacja z podróży po terenach dawnego imperium Czyngis-chana.

Autor, amerykański reporter i wybitny znawca regionu, jadąc z rosyjskiej stolicy, przez Osetię, Dagestan, Kazachstan, Ałma Atę i Kirgistan do Chin, stara się spojrzeć pod podszewkę przemian, jakie się dokonały w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Pragnąc ukazać ten kulturowy tygiel, autor wybiera drogi mniej uczęszczane, lokalne środki transportu, zagląda do jurt i miejscowych dyskotek. Kazachskie prostytutki, kozacy czy chińskie nastolatki otwarcie mówią o Eurazji nieznanej z medialnych doniesień. Tayler nie waha się zadawać niewygodnych pytań i dyskutuje na kontrowersyjne tematy. Dzięki temu Czytelnik ma wyjątkową szansę poznać ich światopogląd, tradycje i historię oraz to, jakie piętno zmiany polityczne wypaliły na mieszkańcach regionu. Świetna i zaskakująca lektura.

Książka otrzymała nagrodę Best American Travel Writing i bardzo dobre recenzje m.in. w THE WASHINGTON POST, PUBLISHERS WEEKLY, NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER.

Jeffrey Tayler korespondent pisma The Atlantic Monthly, współpracownik m.in. Harpers Magazine i National Geographic. Autor wielu książek podróżniczych, w tym: Facing the Congo, Siberian Dawn, Glory in a Camels Eye, Angry Wind i River of No Reprieve. W latach 19881993 służył w Korpusie Pokoju. Od 1993 r. mieszka w Moskwie wraz ze swoją rosyjską żoną. Nominowany do nagrody Pulitzera za książkę Facing the Congo.

Książka Taylera to pamiętnik z podróży, a jednocześnie niemalże podręcznik: ta wnikliwa, pouczająca relacja powinna być lekturą obowiązkową dla pracowników Departamentu Stanu USA i Pentagonu. National Geographic Traveler

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności