Facebook

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Moja Toskania! Vito Casetti (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Witold Casetti, Agata Jakóbczak
Okładka książki/ebooka Moja Toskania! Vito Casetti

Okładka książki Moja Toskania! Vito Casetti

Okładka książki Moja Toskania! Vito Casetti

Okładka książki Moja Toskania! Vito Casetti

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Pascal
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
256
Druk:
oprawa miękka
"Moja Toskania! Vito Casetti" wydawnictwa Pascal to znakomity przewodnik, który zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż po Toskanii. Vito Casetti - florentyńczyk, popularny dziennikarz i prezenter TVN - oraz Agata Jakóbczak przedstawiają tę urokliwą krainę zarówno z perspektywy mieszkańca, jak i turysty, odkrywając przed nami wszystkie jej tajemnice.

Vito oprowadza czytelnika po miejscach, które trzeba zobaczyć, aby zrozumieć, poczuć i posmakować Toskanię. Oprócz znanych miejsc i słynnych zabytków opisuje też takie, które rzadko pojawiają się w przewodnikach, jak zatopione miasteczko ślusarzy, więzienne kolacje czy farma, gdzie winogrona rosną przy dźwiękach muzyki symfonicznej. Poleca sprawdzone hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje; zaprasza na tradycyjne toskańskie święta, opowiada o regionalnych daniach. Czytelnik znajdzie w książce także przepisy na typowe lokalne potrawy, takie jak befsztyk po florencku czy ciasto kasztanowe.

"Moja Toskania" to nietypowy przewodnik, który zawiera mnóstwo nigdzie indziej niepublikowanych informacji, a barwny język i liczne ciekawostki sprawiają, że czyta się go niczym najlepszą powieść. Polecamy go również tym, którzy na razie podróżują po Toskanii tylko w wyobraźni.

Autorzy:
Witold Casetti - znany i popularny dziennikarz telewizyjny. Florentyńczyk, od dziesięciu lat mieszkający w Polsce. Widownia polubiła go za błyskotliwe występy w programie "Europa da się lubić" i "Wyprawa Robinson".  Reporter "Dzień Dobry TVN", niestrudzony propagator uroków swojego kraju, prezenter TVN Turbo i N-Sportu.

Agata Jakóbczak -  z wykształcenia geograf, dziennikarka. Jej pasją są podróże i pisanie o nich. Miłośniczka włoskich smaków i klimatów. Na co dzień jest agentką artystów. 

Wstęp ... 7
Florencja ... 14
Mugello ... 44
Valdarno ... 56
Garfagnana ... 74
Chianti ... 90
Siena ... 126
Etruria ... 148
Południowe Wybrzeże ... 180
Archipelag Toskański ... 204
Północne Wybrzeże ... 226
Indeks ... 254
Bibliografia ... 256

Zamknij

Wybierz metodę płatności