APLIKACJA MOBILNANEW
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Made in Japan. Książka z autografem

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Rafał Tomański
Made in Japan. Książka z autografem Rafał Tomański - okładka książki

Made in Japan. Książka z autografem Rafał Tomański - okładka książki

Made in Japan. Książka z autografem Rafał Tomański - okładka audiobooka MP3

Made in Japan. Książka z autografem Rafał Tomański - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Bezdroża
Serie wydawnicze:
Książki podróżnicze Bezdroży
Ocena:
4.2/6  Opinie: 19
Stron:
192
Druk:
oprawa miękka

Rafał Tomański darzy Japonię miłością. Swoje uczucie zbudował na fundamentach wiedzy, wytrwałym śledzeniu tamtejszych mediów i wnikliwej obserwacji codzienności. Pewnie dlatego jego kochanie, choć pełne troski, nie jest bezkrytyczne, bezwarunkowe. Podoba mi się to. Nie byliście w Japonii? Czytajcie! Byliście? Czytajcie tym bardziej!

Wojciech Tochman

Wydarzenia z 11 marca 2011 roku były ogromnym szokiem dla Japończyków. Tsunami i trzęsienie ziemi dokonały nie tylko spustoszenia dużej części kraju, ale wstrząsnęły również japońską duszą. Od tego czasu nic nie jest już takie samo. Japonia musi na nowo się określić, wyrwać z ekonomicznej stagnacji, otworzyć na cudzoziemców, zacząć serio uczyć się języka angielskiego, no i wreszcie... przyłożyć się do pracy! Bo od marca 2011 roku określenie „made in Japan” nie jest już jednoznacznie powodem do dumy. 

Naród, który zamiast „kocham” używa słowa „lubię”, a jeśli czegoś nie lubi, oznajmia to, tworząc z naszego punktu widzenia językowe potworki w rodzaju „to nie jest tak, że tego nie lubię, ale…”, tym razem powiedział wprost – wypadek w Fukushimie jest całkowicie made in Japan. Wynikł ze struktury japońskiego społeczeństwa, obnażył jego wady i powinien stać się lekcją na przyszłość. Takich stwierdzeń nikt się nie spodziewał.

fragment książki


Patroni medialni:

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Rafał Tomański - dziennikarz, japonista, prowadził autorski "Progr@m" na temat nowych technologii w TVN CNBC. Jego pierwsza książka o Japonii Tatami kontra krzesła stała się bestsellerem.

Zobacz pozostałe książki z serii Książki podróżnicze Bezdroży

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności