ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Król kebabów

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Marta Mazuś
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
256
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Do Polski nadciagają imigranci? Oni już tu są

Oto historie zderzeń i zdziwień, historie w których my spotykamy ich

Swietnie wykształcona Ukrainka sprzatajaca polski bazar. Turek, który przywiózł Polsce kebab i w odpowiedzi na gusta kulinarne Polaków zaczał serwowac go z kapusta. Albanka, która wstapiła do klasztoru. Cygan z Andrychowa planujacy zostac polskim superbohaterem.

Otwartosc poplatana z niezrozumieniem, sympatia podszyta wyzszoscia, niechec ubrana w poprawne politycznie gledzenie lub bluzgi z internetu. Polacy i cudzoziemcy - patrza na siebie, choc nie zawsze sie widza, zyja obok siebie, choc rzadko razem.

Marta Mazus - jedno z najmłodszych I najlepszych piór polskiego reportażu przedstawia trzynaście opowieści o sukcesach, porazkach, determinacji, o rozczarowaniach zyciem w Polsce. O nadziei. O codziennosci tych Innych, Obcych. A moze bardziej o nas samych?

Kilkanaście zdumiewających losów, opisanych z wyczuciem dramatu, fantastycznym szczegółem I poczuciem humoru. Sprawiedliwie, bo obu stronom przybyszom I tutejszym dostaje się po równo. Głeboko, bo za kazdym losem platanina spraw, z którymi obie strony z trudem sobie radza, lub nie radza wcale. Dobre przygotowanie do spotkania z innymi, którzy napływaja.

Małgorzata Szejnert

Ludzie stamtąd stali się ludźmi stąd. Niedawni obcy, stali się częścią polskiego społeczeństwa. O tym, jak ich przyjęliśmy i jak oni odnaleźli się wśród nas, fascynująco pisze Marta Mazuś.

Michał Nogaś, Polskie Radio Trójka

Zamknij

Wybierz metodę płatności