ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Kanioning. Klasyczne kaniony w Hiszpanii, Francji i Włoszech

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
John Bull
Kanioning. Klasyczne kaniony w Hiszpanii, Francji i Włoszech John Bull - okładka książki

Kanioning. Klasyczne kaniony w Hiszpanii, Francji i Włoszech John Bull - okładka książki

Kanioning. Klasyczne kaniony w Hiszpanii, Francji i Włoszech John Bull - okładka audiobooka MP3

Kanioning. Klasyczne kaniony w Hiszpanii, Francji i Włoszech John Bull - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Sklep Podróżnika
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
180
Druk:
oprawa miękka
Kanioning to fantastyczne połączenie wspinaczki, pływania, zjazdów na linie i wędrówki. Przewodnik opisuje kaniony od Costa Brava, przez Pireneje po Prowansję, Sardynię i Majorkę.

Kanioning, czyli przemieszczanie się w dół naturalnymi wąwozami, to szczególne połączenie wszystkiego, co najlepsze w różnego rodzaju przygodach. W kanionie przenosisz się z  dobrze znanego sobie otoczenia do nowego świata. Jesteś tu tylko tymczasowym gościem, poruszającym się z biletem w jedną stronę podążasz drogą wyznaczoną przez geograficzne ukształtowanie terenu, często niemożliwą do opuszczenia przez kilka kilometrów i prowadzącą w nieznane. Nawet łatwy, suchy kanion może tworzyć niezwykły nastrój, dzięki spektakularnym wysokim ścianom, które zamykają wąski kanał, czyniąc niemal niemożliwą natychmiastową ucieczkę. Dodając do tego głośny huk płynącej wody i kilka miejsc wymagających zjazdu na linie, otrzymasz warunki zapewniające niezapomniane emocje. Dopiero na samym dnie jeszcze raz wracasz do znanego sobie świata.

Z przedmowy do przewodnika

Autor:
John Bull wspina się i chodzi po górach od ponad 30 lat. Dorastał na skraju Krainy Jezior w Anglii i od tego czasu wiele podróżował w górskie i skałkowe regiony Europy, Ameryki Północnej i innych części świata. Wspinał się w ponad trzydziestu krajach i jest współautorem kilku wspinaczkowych przewodników. W 1992 roku przebył swój pierwszy kanion w Sierra de Guara. Zaskoczyło go wówczas, że ta zupełnie nieznana aktywność może dawać co najmniej tyle samo przyjemności, co wspinaczka.

Wybrane bestsellery

Zamknij

Wybierz metodę płatności