ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Jura Krakowsko-Częstochowska. Wyżyna Wieluńska. Travelbook. Wydanie 1

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Jura Krakowsko-Częstochowska. Wyżyna Wieluńska. Travelbook. Wydanie 1 Krzysztof Bzowski - okładka książki

Jura Krakowsko-Częstochowska. Wyżyna Wieluńska. Travelbook. Wydanie 1 Krzysztof Bzowski - okładka książki

Jura Krakowsko-Częstochowska. Wyżyna Wieluńska. Travelbook. Wydanie 1 Krzysztof Bzowski - okładka audiobooka MP3

Jura Krakowsko-Częstochowska. Wyżyna Wieluńska. Travelbook. Wydanie 1 Krzysztof Bzowski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Bezdroża
Ocena:
Druk:
oprawa miękka

Książka

44,90 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Prezent last minute w bezdroza.pl

Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże Ci najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne umożliwią staranne zaplanowanie podróży.

  • Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Wyżyna Wieluńska

Jura Krakowsko-Częstochowska jest nie tylko mekką wspinaczy skałkowych i grotołazów, ale także miejscem docenianym przez miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Krajobraz łagodnych jurajskich wzgórz współtworzą pola, łąki i zalesione dolinki urozmaicane wapiennymi ostańcami. Sąsiednia Wyżyna Wieluńska to z kolei kraina zakoli i starorzeczy górnego biegu Warty i Liswarty, które najlepiej zwiedzać z pokładu kajaka. Atrakcjom przyrodniczym towarzyszą tu wiejskie kościoły i ciekawe zabytki świeckie - przede wszytskim postadowione na skałach ruiny średniowiecznych warowni. Każdy, kto odwiedzi krainę Orlich Gniazd, z pewnością będzie nią oczarowany.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Krzysztof Bzowski - historyk (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), zagorzały górołaz, pilot i przewodnik, autor kilkudziesięciu przewodników. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się ku dawnym Kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią. Jednocześnie pozostaje fascynatem Austro-Węgier, często podróżując po dawnych terenach monarchii. Związki rodzinne zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku – do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Schodził z plecakiem większość gór Europy – od Pirenejów po ukraińskie Karpaty Wschodnie, od polskich Beskidów po Alpy i Góry Dynarskie. Poza tym zwiedzał intensywnie Afrykę Północną, państwa bałkańskie, Turcję, Izrael i kilka innych krajów.

Krzysztof Bzowski - pozostałe książki

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności