ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Imigrant na Wyspach jak odnalazłem się w UK (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Marcin Kowal
Wydawnictwo:
Bernardinum
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
288
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

eBook

29,90 zł
23,05 zł

DODAJ DO lub KUP NA PREZENT KUP 1-KLIKNIĘCIEM

Przenieś na półkę

Do przechowalni

Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jak my Polacy odnajdujemy się w kulturze brytyjskiej, a jak kultura brytyjska odnajduje się z nami.

Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Autor spędził już prawie pięć lat na Wyspach. Początkowo mieszkał w Anglii. Kiedy pierwsze starcie z kulturą brytyjską miał już za sobą, postanowił przenieść się do Irlandii Północnej. Tam odkrył, że ta specyficzna część Zjednoczonego Królestwa rządzi się swoimi własnymi prawami. Dowiedział się, że IRA, terroryści i konflikt etniczno-religijny pomiędzy sąsiadami nie jest jedynie wzmianką w podręczniku historii, a problemem dnia codziennego. I wszystko musiał zacząć od początku.

Książka jest opisem relacji polsko brytyjsko irlandzkich. Można ją również traktować jako swoistego rodzaju poradnik, jak odnaleźć się na Wyspach. Zawiera solidną porcję wskazówek i opis wszystkich najważniejszych aspektów życia w angielskim świecie:

  • od pracy począwszy dlaczego magistrom opłaca się wyjeżdżać na zmywak;
  • przez język angielski jak radzą sobie na Wyspach osoby bez jakiejkolwiek jego znajomości;
  • mieszkanie od ciasnego pokoju po mały domek pośród północnoirlandzkich szeregowców;
  • pogodę stabilnie deszczową;
  • krajobrazy niezmiennie piękne;
  • po historię burzliwą i kłopotliwą.

Książka odpowiada również na podstawowe pytanie ostatnich czasów: Jak to wszystko łączy się z osławionym BREXITEM? Słowem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od siarczystego humoru po całą serię ciekawych osobowości wpasowanych w wiecznie zaskakujący brytyjski świat.

Zamknij

Wybierz metodę płatności