ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dlaczego. Kreta (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Dlaczego. Kreta

Okładka książki Dlaczego. Kreta

Okładka książki Dlaczego. Kreta

Okładka książki Dlaczego. Kreta

Wydawnictwo:
Bezdroża
Ocena:
Stron:
208
Druk:
oprawa miękka

Lubisz aktywnie spędzać wakacje, ale nie jesteś typem globtrotera? Planujesz urlop z biurem podróży i zastanawiasz się, dokąd pojechać? Chcesz urozmaicić zorganizowany wypoczynek za granicą indywidualnymi wypadami, poznawaniem miejscowej kultury, historii i sztuki?

W takim razie koniecznie zabierz ze sobą przewodnik DlaczeGO!

Kierunek: Kreta

  • Dwanaście punktów, które koniecznie trzeba odwiedzić
  • Najważniejsze informacje o Grecji
  • Wiedza przydatna w drodze
  • Specyfika wyspy
  • Rozrywka, kulinaria, zakupy
  • Propozycje dla amatorów nocnego imprezowania i rodzin z dziećmi

DlaczeGO Kreta?

Witaj na największej wyspie Grecji! W krainie niekończących się plaż i kolebce starożytnej cywilizacji, która jest wciąż żywa w naszej kulturze i języku. To podobno tutaj narodził się Zeus, a król Minos zamknął w labiryncie Minotaura. To w kreteńskie niebo celowali Dedal z Ikarem... Kreta kusi gorącym latem, wieloma dniami ze słońcem, pięknem krajobrazów i bogactwem zabytków. Miłośnicy antycznej Hellady lubią wracać na wyspę nie tylko dla jej niesamowitej historii, lecz także dla atrakcyjnej współczesności. Kuszą ich niezwykle urokliwe jasne miasteczka z kamiennymi kościołami, kręte drogi prowadzące do malowniczych zatoczek oraz liczne restauracyjki z pysznym jedzeniem i najprzedniejszym winem. Skuś się i Ty!

O autorze

Peter Zralek - urodził się w Polsce, ale od roku 1981 mieszka w Sztokholmie. Tam też studiował m.in. historię starożytną, egiptologię, psychologię i zaczął pracę w biurach podróży. Od końca lat 90. towarzyszy też w wyjazdach polskim turystom - głównie do krajów Śródziemnomorza, Skandynawii i do Ziemi Świętej - współpracując jako pilot i przewodnik z polskimi organizatorami wyjazdów turystycznych. Prywatnie odwiedził ok. 80 krajów na czterech kontynentach, dłużej mieszkając w Grecji, Włoszech, Indiach, Portugalii, Egipcie i na Malcie. Skandynawię objechał wszerz i wzdłuż w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Pracował również jako dziennikarz, po polsku debiutując reportażem z Albanii w paryskiej "Kulturze", oraz publikując relacje i reportaże z podróży m.in. w "Zeszytach Literackich", "Res Publice", "Playboyu" i wrocławskiej "Odrze". Napisał kilka przewodników turystycznych dla czterech polskich wydawnictw. Zawodowo grał w hokeja na lodzie i w karty. Lubi wino, pływanie, boks, literaturę i kilka innych rzeczy.

Zamknij

Wybierz metodę płatności