ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Czekając na światło

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
David Noton
Czekając na światło David Noton - okładka książki

Czekając na światło David Noton - okładka książki

Czekając na światło David Noton - okładka audiobooka MP3

Czekając na światło David Noton - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Galaktyka
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Druk:
oprawa miękka
Czekając na światło to długo oczekiwana publikacja fotograficzna Davida Notona, zawierająca najlepsze, wielokrotnie nagradzane i zapierające dech w piersiach zdjęcia z całego świata. Książka ta nie tylko przybliża ludzi i przyrodę każdego z kontynentów naszego globu, ale także prezentuje sprzęt i techniki fotograficzne wykorzystywane przez Davida, dzięki czemu zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą dowiedzieć się, w jaki sposób osiągać podobne rezultaty w swojej pracy.Od wielu lat przyglądam się nowościom książkowym dotyczącym fotografii. W tym czasie pojawiło się kilka cennych publikacji, jedną z nich jest Czekając na światło.. To książka o sztuce czekania, poszukiwaniu, nauce cierpliwości. To także wspaniała, prawdziwa i zarazem prosta historia o tym, jak powstają niesamowite zdjęcia.
I choć David Noton nie skupia się na jednej dziedzinie, odpowiada na zasadnicze pytanie: czym jest dobra fotografia?
Noton dzieli się z nami swoim doświadczeniem, pisze o fotografii szczerze i trafnie, dodając do tego swoje refleksje na temat estetyki, warsztatu, doboru tematów i co bardzo istotne filozofii fotografowania.
Dotyka istoty obrazu, kompozycji, uświadamia, że wokół nas fotograficzne menu jest wyśmienite. Oprócz tego, porusza kwestie zupełnie praktyczne i pozornie przyziemne, takie, o których często się zapomina.
Z pewnością Czekając na światło to pozycja, która rozpali w nas ogień poszukiwacza i konesera obrazu oraz pomoże ukształtować nasz język fotografii. Autor wyjaśnia w niej, jak ogromna jest różnica między patrzeniem a widzeniem. Gorąco polecam.

Paweł Chara
www.pawelchara.pl

Zamknij

Wybierz metodę płatności