ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Przewodnik żeglarski po Adriatyku - 888 portów i zatok 2012/2013 (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Karl - H. Bestandig
Okładka książki/ebooka Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Przewodnik żeglarski po Adriatyku - 888 portów i zatok 2012/2013

Okładka książki Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Przewodnik żeglarski po Adriatyku - 888 portów i zatok 2012/2013

Okładka książki Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Przewodnik żeglarski po Adriatyku - 888 portów i zatok 2012/2013

Okładka książki Chorwacja, Słowenia, Czarnogóra. Przewodnik żeglarski po Adriatyku - 888 portów i zatok 2012/2013

Wydawnictwo:
Myśliński
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
126
Druk:
oprawa miękka
Przewodnik Żeglarski po Adriatyku to zdaniem Magazynu Żagle "zdecydowany numer jeden na rynku wydawnictw żeglarskich poświęconych wybrzeżu Chorwacji." Przewodnik w bardzo praktyczny, atlasowy sposób prezentuje wybrzeże nie tylko Chorwacji, ale także Słowenii i Czarnogóry. Na mapy całego wybrzeża naniesione są powiększone plany portów, marin i zatok, co czyni z tej publikacji bardzo wygodną pomoc w nawigacji jachtem, pozwalając niezbyt często sięgać po nieporęczne mapy morskie. Spójny i czytelny sposób prezentacji informacji umożliwia szybkie porównanie kilkunastu lokalizacji i wybór optymalnego miejsca do cumowania lub kotwiczenia. Siłą przewodnika jest prezentowanie informacji i planów opisujących nawet najmniejsze zatoki i mariny wybrzeża. Nazwa 888 portów i zatok nie jest bowiem na wyrost. Oprócz map, sporo miejsca w przewodniku poświęcone jest charakterystyce prawnej i ekonomicznej, niezbędnym informacjom meteorologicznym i nawigacyjnym.
Nowe wydanie zostało gruntownie zaktualizowane i rozszerzone. Autor książki Karl Heinz Bestaendig rokrocznie przemierza wybrzeże wschodniego Adriatyku w poszukiwaniu zmian i nowości istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa i wygody żeglarzy, a wydanie szóste zostało oparte na obserwacjach autora z przełomu 2011 i 2012 roku, czyniąc książkę wyjątkowo aktualną. Zamieszczono kilkadziesiąt nowych opisów portów, marin i zatok, kilkaset uaktualniono. Zmiany dotyczą także charakterystyki świateł nawigacyjnych, głębokości i kształtu dna morskiego, układu pomostów i infrastruktury w portach, marinach i zatokach.

Zamknij

Wybierz metodę płatności