ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Beskid Niski. Przewodnik dla prawdziwego turysty (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Praca zbiorowa
Okładka książki/ebooka Beskid Niski. Przewodnik dla prawdziwego turysty

Okładka książki Beskid Niski. Przewodnik dla prawdziwego turysty

Okładka książki Beskid Niski. Przewodnik dla prawdziwego turysty

Okładka książki Beskid Niski. Przewodnik dla prawdziwego turysty

Wydawnictwo:
Rewasz
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
424
Druk:
oprawa miękka
Przewodnik ten to obszerne i szczegółowe kompendium wiedzy o Beskidzie Niskim podane w przystępnej i przejrzystej formie. Rozdział Beskid Niski z lotu ptaka to wstępna charakterystyka tej grupy górskiej; pomaga zorientować się czego można spodziewać się po pobycie tutaj, a czego raczej tu nie znajdziemy. Głębszą wiedzę o regionie zawiera rozdział Beskidzkie tematy, gdzie w krótkich artykułach omówione są najciekawsze zagadnienia z historii, geografii, przyrody i etnografii Beskidu Niskiego jak np. historię zasiedlenia Beskidu Niskiego, dzieje Konfederacji Barskiej, operację gorlicką w 1915 r. i budowę cmentarzy wojennych, bitwę o przeł. Dukielską w 1944 r., zagładę Łemkowszczyzny, problematykę wyznaniową, nazewnictwo, rezerwaty przyrody.

Część szczegółowa przewodnika opisuje poszczególne pasma górskie. Są nimi: Pasmo Bukowicy i Kamienia, pasmo graniczne na wschód od Czeremchy, Okolice Iwonicza i Rymanowa Zdroju, Beskid Dukielski, otoczenie górnej Wisłoki, Pasmo Magurskie, okolice Lackowej, okolice Gorlic i Grybowa. Najobszerniejszą część przewodnika stanowi słownik miejscowości zawierający szczegółowe informacje krajoznawcze i wszystkich miejscowościach na omawianym terenie, w tym także nieistniejących.

Ostatnie 20 stron przewodnika to informacje praktyczne tzn. jak dojechać w Beskid Niski, gdzie przenocować, gdzie zjeść, gdzie się leczyć, gdzie szukać pomocy w różnych przypadkach.

...I był Beskid i były słowa zanurzone po pępki w cerkwi baniach rozłożyście złotych smagających się wiatrem do krwi...

Zamknij

Wybierz metodę płatności