ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

50N Festiwal. Małopolski Festiwal Podróżniczy

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej

Serdecznie zapraszamy na:

3. Małopolski Festiwal Podróżniczy

16 marca 2023 - Bochnia

17-19 marca 2023 - Wieliczka

Program tegorocznego Festiwalu podzielony jest na „bloki pokazów”.

W piątek, 2 bloki (3 prelekcje), w sobotę i niedzielę po 3 (po 5 spotkań). Łącznie zaplanowanych jest więc 13 prelekcji! 3. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N w Wieliczce to nie tylko pokazy, to także darmowe warsztaty. W Wielickiej Mediatece w sobotę (18.03) i niedzielę (19.03) odbędą się zajęcia o przygotowaniu do rowerowej wyprawy a także warsztaty kamperowe.

17.03.2023 piątek, godz. 18:00

Dagmara Bożek - Pod biegunami: dwa lata w (Ant)Arktyce

Jak wygląda praca i codzienność w stacji polarnej? Opowie o tym uczestniczka dwóch całorocznych wypraw polarnych – do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie i Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego.

17.03.2023 piątek 19:00

Piotr Strzeżysz - Niespełnienia. O czterech podróżach do Argentyny i Chile

Po raz pierwszy Piotr przyleciał do Ameryki Południowej w 2008 roku. Próbował przejechać drogę, zwaną Carretera Austral na kupionym za równowartość dwustu złotych rowerze. W połowie trasy oddał go napotkanej przy drodze dziewczynce, a dalszą podróż kontynuował autostopem i pieszo. Tego samego roku wrócił do Chile z zamiarem dojechania do Patagonii, ale – już po rozpoczęciu wyjazdu – któregoś poranka podjął decyzję, że zamiast na południe, ruszy na północ. Miesiąc później dwukrotnie próbował wjechać na położony powyżej 6000 m n.p.m. wulkan Aucanquilcha. Argentynę i Chile przemierzał jeszcze dwukrotnie. W 2015 roku, w Patagonii kończył podróż z Alaski do Ushuaia. W 2016 roku Argentyna była pierwszym krajem na drodze prowadzącej na Alaskę. Żadna z tych podróży nie zakończyła się tam, gdzie być może powinna. Zapraszamy na spotkanie o niespełnieniach – tych ze światem i tych z samym sobą.

18.03.2023 sobota, godz. 15.00

Jan Krzeptowski-Sabała - Dzikie Tatry

Najwyższe polskie góry to nie tylko raj dla turystów i taterników, ale także jeden z najciekawszych pod względem przyrodnicznym obszarów w tej części Europy. To miejsce życia typowo alpejskich zwierząt – kozic i świstaków, ale także dużych drapieżników z niedźwiedziem brunatnym na czele. Bogactwo flory Tatr obejmuje wiele gatunków reliktowych i niespotykanych nigdzie indziej w Polsce. Dowiecie się m.in. jak uniknąć tłumów na szlakach, podglądać dzikich mieszkańców Tatr, ale też nie zostawiać po sobie śladów w przyrodzie.