ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ile książek musisz przeczytać, by dojechać na Malediwy?

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej

 

 

Z naszych skomplikowanych i niezwykle precyzyjnych obliczeń wynika, że by dotrzeć na Malediwy, musisz mieć dokładnie 145 000 książek. Albo przeczytać jedną, konkretną. Albo jeszcze inaczej ― kupić bilet lotniczy, spakować walizkę, wsiąść do samolotu, a książki zabrać ze sobą.

 

 

Oczywiście Malediwy to tylko przykład. Wybór, dokąd pojechać w wymarzoną podróż, i kwestię tego, ile w tym celu musisz przeczytać książek, pozostawiamy Tobie.

My pomyśleliśmy o Malediwach po 30 latach wytężonej pracy nad książkami. I teraz się zastanawiamy, czy już tam dotarliśmy, czy może przed nami wciąż długa droga.

Przeszło 5000 wydanych tytułów i ponad 4000 autorów, z którymi do tej pory współpracowaliśmy. Książki drukowane, e-booki, audiobooki, kursy video i szkolne podręczniki. Intensywna obecność w największych sieciach księgarskich, a także ― a może przede wszystkim ― siedem własnych księgarń online. W tym księgarnia ebookpoint.pl ― cyfrowa biblioteka książek, e-booków, audiobooków i kursów video.

Wiodący wydawca na rynku książek poradnikowo-przewodnikowym
Helion SA. To my.

Możesz nas znać dzięki książkom wydawanym pod marką Helion ― z zakresu informatyki, grafiki komputerowej czy fotografii. Możesz kojarzyć nas ze znakiem Onepress, czyli literaturą biznesową. Jeśli interesują Cię kwestie psychologiczne, pewnie znasz Sensus. Poszukujący książek poradnikowych mogli natrafić na publikacje z logo Septem (może coś ze słynnej na cały świat serii „Dla Bystrzaków”? Po angielsku: „For Dummies”). Preferujący książki w formie cyfrowej pewnie nieraz zawędrowali do księgarni ebookpoint.pl. Fani dalekich wypraw i podróżowania korzystali z przewodników wydawanych przez Bezdroża. Wielbicielki pełnej wzruszeń literatury romansowej z pewnością znają książki z logo Editio Red.

Wygląda na to, że jesteśmy najbardziej wszechstronnym wydawnictwem poradnikowo-przewodnikowym w kraju i pracujemy z najlepszymi specjalistami i autorami. Brian Tracy, Simon Sinek, Jacek Walkiewicz, Mateusz Grzesiak ― niewątpliwie kojarzysz te nazwiska, jeśli interesujesz się szeroko pojmowanym rozwojem osobistym i zawodowym. Ich książki wciąż są naszymi bestsellerami. Natomiast od roku w czytelniczą podróż zabiera najmłodszych i ich rodziców Pink, bohater książki Jesteś ważny, Pinku! Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry. Zdradzimy, że ten tytuł sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy! Pod marką Editio Red wydajemy poczytną literaturę kobiecą, na czele z bezprecedensową K.N. Haner ― okrzykniętą przez czytelniczki Królową Dramatów.

A teraz zamarzyliśmy o Malediwach… To marzenia pchają nas do działania. Czy wiesz, ile książek dzieli Cię od wyprawy do raju?

Z Malediwami połączy Cię 145 000 książek!

Jeśli spojrzeć na tę kwestię dosłownie, czyli wziąć pod uwagę fizyczną odległość fizyczną, z pominięciem barier geograficznych, gór, mórz, oceanów, to wszystko skrupulatnie policzyliśmy i oto, co nam wyszło. Najpopularniejsze wymiary książki to 140×208 milimetrów. Średnia liczba stron to, powiedzmy, 250 stron. Z Warszawy do stolicy Malediwów, Malé, jest 7249 kilometrów. W linii prostej. Łatwo obliczyć, że:

 

0,0002 km (wysokość książki)×250 (stron)×145 000 (sztuk) = 7250 km

 

Innymi słowy: by dotrzeć najkrótszą drogą na Malediwy ― idąc po ułożonych jedna za drugą kartkach ― trzeba by je wyrwać ze 145 000 książek wydawnictwa Helion SA.

Tylko… jakoś szkoda wyrywać te kartki. Książki są do czytania. Do rozrywki. Do zdobywania wiedzy. Do czerpania informacji. O Malediwach na przykład. Choćby z przewodnika Bezdroży, o którego wydaniu aktualnie myślimy. Na te rajskie wyspy najlepiej wybrać się po prostu ― samolotem. Z Polski do Wielkiej Brytanii i dalej, wprost do wakacyjnego raju.

A książki ― w formie tradycyjnej, w postaci e-booka, audiobooka czy dostępu do cyfrowej biblioteki ― zabrać ze sobą na wakacje.

A Ty? O jakim wakacyjnym raju marzysz?

Wiemy, że sezon urlopowy już za nami. Z drugiej strony podróżowanie po sezonie też ma urok, prawda? Oby tylko pandemia umożliwiła nam tę wolność wyboru.

A Ciebie ile książek dzieli od raju? Policzysz?
Weź oczywiście pod uwagę, że przeciętna książka ma 140×208 milimetrów i 250 stron, a strony układamy jedna za drugą. Kiedy się już doliczysz, zajrzyj na nasz profil na Facebooku, a tam pod postem z KONKURSEM napisz swój komentarz. Z okazji 30-lecia wydawnictwa 30 pierwszych osób nagrodzimy wybranymi przez nie książkami.