ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
« < 5 6 7 8 9 ... 923 > »

Szlaki rowerowe Polski. 70 najpiękniejszych tras na jeden i na kilka dni

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a wraz z nią część z nas może liczyć na kilka dni wolnych od pracy. Aby spędzić ten czas aktywnie możemy wybrać się np na rower. Sama nie raz wrzucałam rower do auta po czym przejeżdżałam pół Polski by móc jeździć rowerem w miejscach których jeszcze nie znam. I tak tym którzy nie chcą tracić czasu na szukanie wymyślnych tras rowerowych z pomocą przychodzi najnowsza książka Szlaki rowerowe Polski autorstwa Daniela Sienkiewicza oraz Aleksandry Szczepańskiej, których możecie znać również jako @loverowi.pl :) Ta książka to wspaniale wydane kompendium wiedzy i zbiór 70 najpiękniejszych tras rowerowych. Całość podzielona jest na 3 rozdziały: długodystansowe i krótkie szlaki oraz wycieczki rowerowe. Każda z przedstawionych tras posiada szczegółowy opis jak długość i średni czas przejazdu, przewyższenia czy co dość istotne kod qr dzięki któremu łatwo znajdziemy mapę :) Każda z wycieczek oczywiście poza opisem posiada fantastyczne zdjęcia które tylko zachęcają by wsiąść na rower i oddać się przyjemności :) Dzięki tej książce możemy odkryć przepiękne zakątki naszego kraju a także przyjemnie i aktywnie spędzić czas. Polecam!

aneta_w_trasie Goraj Aneta

Japonia. #Travel&Style. Wydanie 2

Jako że wybieram się w podróż do Japonii [co prawda póki co tylko poprzez Google Earth😉], postanowiłem sprawdzić, które miejsca przede wszystkim warto odwiedzić. W tym celu pomocna okazała się „Japonia. Podróże to styl życia” Krzysztofa Dopierały. Pomimo, iż w przewodniku znajdziemy informacje o ulicach, na których neony nigdy nie gasną, albo na których co rusz spotkamy cosplayerki i cosplayerów [a także, gdzie można przejechać się gokartami niczym w Mario Kart], Autor skupia się przede wszystkim na przedstawieniu bardziej tradycyjnej strony Kraju Kwitnącej Wiśni. By ułatwić planowanie podróży, Japonia została podzielona w niniejszym przewodniku na kilka części [Tokio, Japonia środkowa, północna i południowa]. W każdej z nich zostały przedstawione oraz pokrótce opisane najważniejsze miejsca i atrakcje. Poza tym, w przewodniku znalazło się ogólne wprowadzenie opisujące krajobraz, przyrodę i dzieje Japonii, sporo praktycznych wskazówek związanych z Krajem Kwitnącej Wiśni, czy szeroko rozumianych ciekawostek. Z cyklu, czy wiesz, że…: ➡️ Japonia to w sumie ponad 6850 wysp, z których około 430 jest zamieszkałych? ➡️ Językiem ajnuskim włada obecnie [stan na 2022] tylko dziesięć starszych osób? ➡️ Na wyspie Miya-jima obowiązuje zakaz narodzin i pochówku? ➡️ W Tokio można trafić na polski akcent odwiedzając Pączki-ya? Ze względu na mnóstwo ciekawych informacji oraz na bogactwo zdjęć i grafik [rzadko zdarza się tu strona, na której znajduje się tylko i wyłącznie tekst], „Japonia” Dopierały sprawdza się także jako - po prostu - ciekawa książka, po którą można sięgnąć niekoniecznie w celu planowania wizyty w tytułowym kraju. Czytałem i oglądałem z ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie polecam 👍 

karols.pl Skrzypek Karol

Wenecja. Oblicza miasta na wodzie

Dla większości osób Wenecja kojarzy się głównie z gondolami, tłumami turystów, klimatycznymi mostami i pięknymi budynkami. To wszystko jest oczywiście trafnym skojarzeniem, ale jednocześnie jest to obraz niezwykle spłycony. Beata i Paweł Pomykalscy zapraszają czytelnika w nieoczywistą podróż po tym pięknym mieście. Nie raz zboczymy z głównej turystycznej trasy, zajrzymy w zapomniane uliczki, odkryjemy niedoceniane historie. Parafrazując autorów, Wenecję nie wystarczy zobaczyć. Ją trzeba poznać, dać jej czas, a wtedy zachwyci w sposób niewyobrażalny. Książka pokazuje jak to zrobić. Jak poznać to miasto od innej strony - nieturystycznej. Zaprasza do odwiedzenia mniej popularnych miejsc, zboczenia z głównej trasy, wybrania się w podróż poza sezonem. Dowiemy się z niej arcyciekawych rzeczy. Jak to się dzieje, że miasto na wodzie nadal stabilnie (?) stoi? Jakie miejsca w Wenecji uważane są za nawiedzone? Jak żyły weneckie kurtyzany? A jak żyją teraz zwykli ludzie? Co wspólnego z Wenecją ma Wenezuela? Jak powstało carpaccio? I wiele wiele innych ciekawostek. Książka ta jest napisana językiem wręcz powieściowym. Czyta się ją z niesamowitym zaangażowaniem. Historyczne fakty wciągają jak przednia fabuła, a opowieści o codziennym życiu intrygują niczym najlepszy reportaż. Podział na rozdziały i podrozdziały, a do tego mnóstwo przepięknych, klimatycznych, czarno-białych zdjęć sprawia, że strony lecą błyskawicznie. I aż za szybko! Takich historii chciałoby się czytać w nieskończoność. Nie sądziłam, że historia jakiegoś miejsca może być tak zaskakująca, nieoczywista, intrygująca i barwna. Pojawiło się tam tyle znanych nazwisk, których nawet nie skojarzyłabym z Wenecją. A tu proszę! Taka niespodzianka. Książka naprawdę warta uwagi. Merytoryczna, a zarazem szalenie ciekawa. Nie mam żadnych uwag ♡

literacki.kociołek Włodarska Patrycja

Pora na wycieczkę. 108 najpiękniejszych punktów widokowych w Małopolsce

Karolina i Film Mleczek zabiorą nas w przeróżne miejsca w tym województwie. Od Pustyni Błędowskiej, Kraków po same góry. Wszystkie te piękna miejsca będziemy oglądać trochę z innej perspektywy, bo nieco z góry. • Wejdziemy na niejedną wieżę i platformę widokową, • Wdrapiemy się na piękne szczyty górskie i polanki, • Będziemy podziwiać piękne panoramy z zamków. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno miłośnicy gór, jak również miłośnicy turystyki miejskiej. Znajdziemy tutaj mnóstwo pomysłów na wypady zarówno krótsze jak i nieco dłuższe. Poszczególne propozycje można ze sobą łączyć, a autorzy przewodnika zadbali również o to każdy mógł dowolnie wydłużać swoją wycieczkę, wspominając o pobliskich atrakcjach. Punkty widokowe w tej książce zostały podzielone według nowej regionalizacji fizycznogeograficznej Polski. Każdy punkt widokowy ma przypisany stopień trudności zdobycia, co jest dość ważne dla tych którzy poruszają się wózkiem, albo podróżują z dziećmi. Bardzo lubię gdy w takich przewodnikach znajdują się kodu QR, które po zeskanowaniu poprowadzą nas do zapisu trasy, panoram czy filmików na YouTube. Przewodnik posiada wiele ilustracji miejsc do których zabierają nas autorzy książki. Napisany jest w sposób przejrzysty i poruszanie się po nim nie jest trudne. Szybko można w nim znaleźć to co akurat nas interesuje. Oprócz ilustracji zawiera również ciekawy opis tych miejsc, ich historie. Jestem pod wielkim wrażeniem tego przewodnika. Część tras już znam, a o części nie miałam nawet pojęcia i bardzo chętnie odwiedzę te miejsca.

z_książką_w_plecaku Gąsiorowska Ewelina

Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń

Bardzo się cieszę, że ta książka wpadła w moje ręce, gdyż podróżowanie to moje wielkie hobby i fajnie mieć w rękach książkę, która mówi o 30 różnych lokacjach doskonałych na citybreak. Dla każdego miasta mamy krótką notkę o najważniejszych zabytkach, wartych zwiedzenia, trochę informacji na temat tego co koniecznie trzeba zjeść, oraz coś co totalnie zapadło mi w pamięć i co spowodowało, że ta książka jest jeszcze fajniejsza - krótki brief odnośnie danego kraju/miasta - o walucie, o transporcie z lotniska, o komunikacji miejskiej na miejscu itd. - to dosłownie cudo i obowiązkowy must have dla każdego podróżnika!
books.by.clo Biernacka Claudia
« < 5 6 7 8 9 ... 923 > »