Rumunia. Mozaika w żywych kolora...

Rumunia. Mozaika w żywych kolorach oraz Mołdowa. Wydanie 3

Autor: praca zbiorowa

Rumunia. Mozaika w żywych kolorach oraz Mołdowa. Wydanie 3
Ocena:
   4.0/6  Opinie  (7)
Stron: 576
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Rumunia to barwna mozaika kultur, tradycji i narodowości, gdzie niezwykłym dziełom rąk ludzkich towarzyszą cuda natury – ten kraj to raj dla amatorów górskiej włóczęgi. Warto też odwiedzić niewielką, ale gościnną i winem płynącą Mołdowę, chyba ostatnią białą plamę na turystycznej mapie Europy.

Osoby, które kupowały tę książkę, często kupowały też:

Chorwacja. W kraju lawendy i wina. Wydanie 8
Zuzanna Brusić, Salomea Pamuła
27,93 zł
Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 2
Anna Pamuła, Frederico Kuhl de Oliveira, Krzysztof Gierak
34,93 zł
Macedonia. W sercu Bałkanów. Wydanie 1
Robert Sendek, Magdalena Dobrzańska-Bzowska
27,93 zł
Gruzja. Magiczne Zakaukazie. Wydanie 1
Krzysztof Kamiński, Krzysztof Dopierała
27,93 zł
6
(0)
5
(3)
4
(3)
3
(0)
2
(0)
1
(1)

Liczba ocen: 7

Średnia ocena
czytelników

  

oceń książkę

  okladka
    Ocena : 5 

  Bardzo dobra pozycja dla każdego, kto potrzebuje informacji o wszystkim - co zobaczyć, gdzie zjeść, gdzie przenocować. Dociekliwi, szukający szczegółów będą musieli sięgnąć do innego źródła, ale jadąc do Rumunii, konkretnie na objazdówkę do Transylwanii, po raz pierwszy, na tydzień znalazłem w tej książce wszystkie najważniejsze informacje. A właśnie tego potrzebowałem. A że jakiś adres, nr telefonu albo cena były nieaktualne... Nie dziwi mnie to. Chyba tak bardzo przywykliśmy do update'u robionego live, że zapominamy, że z książką nie da się tego zrobić i nie da się jej aktualizować na bieżąco jak strony internetowej. Poza tymi kilkoma przypadkami, większość podanych lokalizacji, wskazówek, cen, godzin otwarcia zgadzało się z rzeczywistością. Podsumowując - jestem bardzo zadowolony. Bardzo.
    Ocena : 5 

  Przewodnik napisany rzeczowo, konkretnie. Bardzo dobrze oznaczona baza noclegowa. Czytelny, przejrzysty - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Większe miasta i ośrodki turystyczne posiadają dokładny opis z mapą np. centrum etc. Dzięki niemu łatwo można się odnaleźć. POLECAM.
    Ocena : 5 

  Korzystałam z tego przewodnika podczas podróży po Rumunii. Przemierzyliśmy 3000 km własnym samochodem, czytając o różnych atrakcjach i korzystając z niektórych mapek. Bardzo podobał mi się styl i czasami dowcipne opisy. Zdecydowanie przydaje się i przy planowaniu, i przy podróżowaniu. Polecam!
    Ocena : 4 

  Przejrzysty układ, nie ma problemu z wyszukaniem pożądanej informacji. Dobre mapy. Opisy na zadowalającym poziomie, choć nie wybitnym. Niestety sporo informacji praktycznych nieaktualnych (przynajmniej w rozdziale Transylwania, co doświadczalnie sprawdziłam).
    Ocena : 4 

  Przewodnik o podstawowych wiadomościach, dla niezbyt dociekliwych podróżników. W sposób przystępny można "musnąć" Rumunii, nie zagłębiając się w szczegóły.
    Ocena : 4 

  Uwaga, uwaga! Hostel Peaches polecany w tym przewodniku jako miejsce noclegowe w Bukareszcie nie istnieje. Opłata pobierana z góry to wyrzucone w błoto 50 lub więcej Euro - na miejscu tylko zamknięta brama, telefon ze strony internetowej hostelu głuchy.
    Ocena : 1 

  Książka zawiera powierzchowne informacje na temat historii i geografii Rumunii. Pozostala część ksiązki jest bezużyteczna. Porady dla turystów, ceny, miejsca schronisk. wszystko było inaczej. NIE POLECAM.