Relacje, Ciekawostki, Imprezy, Aktualności - edycjaDrodzy użytkownicy Serwisu Podróżniczego bezdroza.pl

W tym miejscu możecie dodawać relacje, ciekawostki ze świata i informacje o imprezach podróżniczych. W tym celu możecie użyć edytora artykułów, które (po zatwierdzeniu przez administratora strony) zostaną zamieszczone na stronie Serwisu Podróżniczego bezdroza.pl.

Dodawać artykuły mogą TYLKO członkowie Klubu Bezdrożnika. Więcej o Klubie czytaj na stronie klub.bezdroza.com.pl

Za dodane artykuły otrzymujecie punkty, które możecie wymienić na prezenty i rabaty w trakcie zakupów w Księgarni Podróżniczej bezdroza.pl. Więcej informacji o systemie punktowym znajdziesz tutaj. Każda dodana relacja 'warta' jest 10 punktów, a za każdą umieszczoną Ciekawostkę i Imprezę Twoje konto zostanie powiększone o 2 punkty. Oczywiście najbardziej aktywnych użytkowników będziemy nagradzać; najwyżej ocenione przez internautów relacje otrzymywać będą również nagrody - przewodniki Wydawnictwa Bezdroża.


Zamieszczając artykuły i zdjęcia na portalu bezdroza.pl ich autorzy wyrażają zgodę na ich publikację i przekazują autorskie prawa majątkowe właścicielowi portalu, tj. firmie Bezdroża sp. z o.o.


I. Relacje

Aby dodać relację należy:
* w menu 'Nowy artykuł' wybrać opcję relacja
* wpisać temat relacji (czyli jej tytuł)
* wpisać treść relacji, używając edytora (tekst formatuje się podobnie jak np. w MS Word)
* określić jakich krajów dotyczy relacja (należy je wymienić rozdzielając kraje przecinkami) i czyjego jest autorstwa

Jeśli chcesz dodać zdjęcie do relacji:
* naciśnij opcję Zarządzaj zdjęciami
* w nowo otwartym oknie naciśnij opcję Dodaj nowe zdjęcie (zdjęcia o rozmiarach przekraczających dopuszczalne, czyli 500x375 pikseli, zostaną automatycznie zmniejszone). Najpierw wybierz plik ze zdjęciem, a następnie określ jego słowa kluczowe, a więc kraj, którego dotyczą, co przedstawiają (np. Chorwacja, plaża, morze, Sibenik, Szybenik, Adriatyk); oraz wpisz kto jest autorem zdjęcia. Następnie naciśnij przycisk Wgraj zdjęcie. Po dodaniu wszystkich zdjęć naciśnij przycisk Zakończ.
* teraz możesz dodać zdjęcie do tekstu relacji: aby to zrobić ustaw kursor w miejscu, w którym chcesz je wstawić i kliknij jeden raz na wybranej fotografii. Jej położenie względem tekstu możesz ustawić klikając prawym przyciskiem myszy w opcjach Właściwości obrazka --> Otaczanie (najlepiej wygląda opcja to otaczanie do środka).
* aby usunąć dane zdjęcie wystarczy kliknąć jeden raz na nim w obszarze 'Treść Twojej relacji' i nacisnąć przycisk Delete (na klawiaturze).

Przygotowaną relację możesz zostawić do późniejszej edycji (opcja `Odłóż na później`) lub zgłosić do moderatora - po pozytywnej weryfikacji jej treści zostanie będzie ona widoczna na Serwisie.

II. Ciekawostki

Ciekawostki to krótkie artykuły, zwykle o objętości 3-4 paragrafów dotyczące któregoś z krajów lub grupy krajów (zobacz przykład tutaj).

Najbardziej interesujące z nich umieszczamy w naszym cotygodniowym Informatorze Podróżniczym (newsletterze).

Jeśli chcesz dodać ciekawostkę:
* w menu głównym wybierz opcję Nowy artykuł --> Ciekawostka
* dodaj krótki, zachęcający tytuł ciekawostki
* z kalendarza wybierz datę (wpisz datę zbliżoną do dzisiejszej, ciekawostki z poprzednich miesięcy będą słabiej widoczne na serwisie)
* najpierw wpisz krótkie streszczenie (zajawkę) artykułu, które ma zachęcić do przeczytania całego artykułu - maksymalnie można wpisać 255 znaków
* wpisz treść ciekawostki - możesz tu używać poszczególnych funkcji edytora do wprowadzenia pogrubień, podkreśleń i kursywy.
* wpisz jakiego kraju/krajów dotyczy relacja (np. Chorwacja, Serbia, Czarnogóra).

Przygotowaną ciekawostkę możesz zostawić do późniejszej edycji (opcja Odłóż na Później) lub zgłosić do moderatora - po pozytywnej weryfikacji jej treści będzie ona widoczna na Serwisie.

III. Imprezy

Możecie zamieszczać informacje o imprezach podróżniczych, odbywających się w Polsce. Wiadomość powinna zawierać informację o tym, gdzie i kiedy się odbędzie (przykłady artykułów tutaj).

Najbardziej interesujące informacje umieszczamy w naszym cotygodniowym Informatorze Podróżniczym (newsletterze).

Jeśli chcesz dodać imprezę:
* w menu głównym wybierz opcję Nowy artykuł --> Impreza
* dodaj krótki tytuł, możesz umieścić w nim nazwę miasta, w którym się odbędzie
* z kalendarza wybierz rozpoczęcia i zakończenia imprezy (jeśli trwa ona jeden dzień obie daty powinny być takie same)
* najpierw wpisz krótkie streszczenie (zajawkę) artykułu, które ma zachęcić do przeczytania całego artykułu - maksymalnie można wpisać 255 znaków
* wpisz właściwą informację o imprezie - możesz tu używać poszczególnych funkcji edytora do wprowadzenia pogrubień, podkreśleń i kursywy.
Przygotowaną infprmację możesz zostawić do późniejszej edycji (opcja Odłóż na Później) lub zgłosić do moderatora - po pozytywnej weryfikacji jej treści będzie ona widoczna na Serwisie.

Jeśli będziesz mieć problemy z dodawaniem artykułów napisz do nas: ksiegarnia@bezdroza.com.pl